wtorek, 23 kwietnia

Z mapami na rowerach

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Około 100 zawodników walczyło w słoneczny weekend 15-16 września w Mazovia Cup w Rowerowej Jeździe na Orientację. Jest to sport, w którym umiejętność szybkiej jazdy rowerem w terenie (lasy, łąki) trzeba łączyć z nawigacją na podstawie bardzo dokładnej, specjalnie przygotowanej mapy. Zwycięzcą zostaje zawodnik, który najszybciej potwierdzi obecność na oznaczonych na mapie kolejnych kilkunastu punktach, zlokalizowanych w lesie. Z drugiej strony  jest to sport dla każdego, w każdym wieku. Długości tras dla najmłodszych, 12-latków, nie przekraczały 6 km; seniorzy mieli do pokonania ponad 30 km, a weterani, 70- latkowie około 12.

W ramach pucharu, w niedzielę rozegrano Mistrzostwa Polski na dystansie długim. Z reprezentantów klubów warszawskich wygrali: Ula Wąsiewicz (12-latki), Marzena Wąsiewicz (panie po czterdziestce) – obie „Team 360 stopni”, Bartosz Niebielski (Juniorzy 17 lat) – UKS Falenica.

Kolejne zawody lokalne (w ramach Pucharu Warszawy i Mazowsza) – już 22 i 23 września w Sękocinie. Start – dla wszystkich chętnych. Szczegóły na www.orienteering.waw.pl

(pj)

Udostępnij

About Author