poniedziałek, 20 maja

Zobowiązania Sławomira Antonika

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wypowiedź Sławomira Antonika, kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia KWW Bezpartyjni Samorządowcy

 Najważniejsze rzeczy, które chcę zrobić po zwycięstwie na urząd Prezydenta Warszawy:

  1. Uregulować sprawy prawne nieruchomości (komunalizacja, dekrety i roszczenia).
  2. Zlikwidować korki i smog.
  3. Zmienić sposób zarządzania miastem z myślą o obywatelu.

– Ureguluję stany własności gruntów miejskich, w tym dekretowych, a szczególnie spółdzielczych by zlikwidować ograniczenia w rozwoju Warszawy i zwiększyć dochody. Bez większych dochodów nie ma co marzyć o dużych wydatkach, gdyż byłyby to gruszki na wierzbie.

Obywateli nie będę mamił fałszywymi obietnicami. Ja Warszawiaków szanuję i będę mówił prawdę, nawet niepopularną. Wierzę, że warszawski lud nie jest głupi i partyjnego kitu nie kupi.

– Wdrożę system parkingów metropolitalnych i komunikacji podmiejskiej by zlikwidować w Warszawie korki i smog, zmniejszając tym sposobem ruch.

– Wdrożę innowacyjny system pomocy rodzinie: mini żłobki i przedszkola w prywatnych mieszkaniach na nowych osiedlach od już, stypendia uczniowskie, promowanie rodzin zastępczych zamiast domów dziecka, szerszą opiekę senioralną.

Musimy pomóc młodym ludziom w zorganizowaniu opieki dla dzieci i rodziców by mogli spełniać się zawodowo.

Należy promować najzdolniejszych i pomóc osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym, niepełnosprawnym i seniorom.

– Zmienię statut miasta st. Warszawy i inne uchwały by przekazać więcej kompetencji dzielnicom, a szczególnie radom osiedli by je upodmiotowić oraz wprowadzę system konsultacji społecznych spraw ważnych dla miasta. Moją wiarygodność potwierdzi transparentność w działaniu i pytanie obywateli o zdanie, bo będę traktował ich po partnersku, czego nauczyło mnie moje 12 letnie doświadczenie pracy w zarządzie dzielnicy Targówek.

Uporządkowanie stanów prawnych gruntów w Warszawie i parkingi metropolitalne staną się moją wizytówką.

Udostępnij

About Author