poniedziałek, 20 maja

Sukces Razem Dla Bielan

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Władysław Adamski

Napięcie wyborcze już za nami. Nie obyło się bez niespodzianek. Jedną z nich jest niewątpliwie sukces  Komitetu Wyborczego stowarzyszenia „Razem dla Bielan”.

Z list stowarzyszenia startowały osoby bezpartyjne, ale za to ściśle związane ze swoim miejscem zamieszkania i doskonale zorientowane w sprawach lokalnych. Wielu z kandydatów było inicjatorami akcji społecznych i sąsiedzkich. Być może to zadecydowało o wyniku.

Na bezpartyjny komitet zagłosowało prawie 22 tysiące wyborców. Udział w wyborach wzięło natomiast 67.999 osób. Oznacza to, że „lokalsi” zdobyli ponad 30 procent wszystkich oddanych głosów. Przełożyło się to na 9 mandatów w 25 osobowej Radzie Dzielnicy Bielany. Dla porównania Koalicji Obywatelskiej przypadło 10, a PIS  tylko 6 mandatów. Radnymi ze stowarzyszenia „Razem dla Bielan” zostali: Ewa Turek, Marcin Włodarczyk, Monika Szadkowska, Krystian Lisiak, Grzegorz Pietruczuk, Anna Czarnecka, Włodzimierz Piątkowski, Iwona Walentynowicz i Radosław Sroczyński.

– Sukces zawdzięczamy ogromnej pracy i  wsłuchiwaniu się w głos mieszkańców Bielan – mówi Grzegorz Pietruczuk, przewodniczący stowarzyszenia „Razem dla Bielan”. – Dziękuję wszystkim , którzy oddali na nas głosy i zapewniam, że zrobimy wszystko, aby tego zaufania nie zawieść.  Zapewniam również, że  na otwartość z naszej strony  mogą liczyć wyborcy innych ugrupowań. Bielany powinniśmy zmieniać razem.

Udostępnij

About Author