wtorek, 23 kwietnia

Pamiętamy, solidaryzujemy się

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W związku z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza, prezydenta Miasta Gdańska, od wtorku do czwartku (15 – 17 stycznia), prezydent Rafał Trzaskowski zdecydował o odwołaniu w Warszawie wszelkich miejskich imprez o charakterze rozrywkowym, a także o wygaszeniu od 15 do 17 stycznia miejskiej iluminacji na Krakowskim Przedmieściu, moście Śląsko-Dąbrowskim i wyłączeniu światełek miejskiej choinki na pl. Zamkowym. W stolicy są opuszczone do połowy masztu flagi m.st. Warszawy na budynkach zajmowanych przez Urząd m.st. Warszawy oraz jednostki organizacyjne miasta. Flagi na środkach komunikacji miejskiej są przystrojone kirem.

W warszawskich szkołach jeszcze przed feriami, podczas godzin wychowawczych nauczyciele razem z uczniami będą rozmawiać o tym, jak przeciwdziałać mowie nienawiści.

Od wtorku, 15 stycznia, w siedzibie Urzędu m.st. Warszawy (pl. Bankowy 3/5, I piętro, sala 131) jest wystawiona księga kondolencyjna poświęcona pamięci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Do księgi jako pierwszy wpisał się Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Żegnam Pawła Adamowicza. Samorząd był jego powołaniem, a Gdańsk jego pasją. Innego prezydenta Gdańska nie pamiętam – zawsze uśmiechnięty, uczynny i blisko ludzi. Będzie nam go brakować” – napisał Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

W kolejne dni żałoby w stolicy, w środę i czwartek (16 i 17 stycznia), warszawiacy będą mogli dokonywać wpisów do księgi w godz. 8.30-18.00.

Tyle informacji ze stołecznego ratusza.

„Południe” potępia wszelki hejt i wzywa dziennikarzy i polityków do nie publikowania materiałów skażonych mową nienawiści. Kto uprawia mowę nienawiści nie zasługuje na pełnienie funkcji publicznej. Organy ścigania niech się zabiorą za hejtowców.

„Południe” dziękuje Jerzemu Owsiakowi za wydobycie z nas, Polaków, tego co najlepsze. Szanujemy Twoją decyzję ale i tak będziesz dla nas dyrygentem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podpis pod zdjęciem:  Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy wpisuje się do księgi kondolencyjnej.  Fot. R. Motyl/UMStW

Udostępnij

About Author