wtorek, 23 kwietnia

Lepszy dojazd na Siekierki

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak poinformował stołeczny ratusz w sobotę, 2 lutego, o godz. 11.00 zostanie udostępniona warszawiakom aleja Polski Walczącej. Dzięki jej budowie mieszkańcy Czerniakowa i Siekierek zyskają wygodnie połączenie pomiędzy ul. Czerniakowską a Trasą Siekierkowską.

Aleja Polski Walczącej w czasie budowy roboczo nazywana była Czerniakowską bis. Stanowi ona przedłużenie na przedłużeniu ul. J. Nehru (w J. Nehru wjeżdża się na wprost z J. Gagarina). Łączy się ona z już wcześniej wykonanym węzłem Trasy Siekierkowskiej. Nowa ulica ma 1,9 km długości i składa się z dwóch jezdni, o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Po obu stronach drogi powstały chodniki, a także drogi dla rowerów. Równolegle budowany był wodociąg, kanalizacja sanitarna, drogowcy zadbali o nasadzenia.

Nowa droga ma połączenie z ulicami Czerniakowską, Zwierzyniecką (po północnej stronie), Melomanów, Grupy AK „Kampinos”, Grupy AK „Północ”, Batalionu AK „Bałtyk” Trasą Siekierkowską i Wolicką. Spowoduje to pewne odciążenie ruchu na ul. Bartyckiej, która wielu kierowców dojeżdżało do nowych budynków mieszkalnych położonych za Kopcem Powstania Warszawskiego na południe od niej.

W pasie dzielącym jezdnie, na odcinku od ul. Melomanów do ul. Batalionu AK „Bałtyk”, powstała rezerwa na planowaną trasę tramwajową. Do czasu jej wybudowania rezerwa będzie przeznaczona dla ruchu autobusów komunikacji miejskiej (buspas).

Udostępnienie al. Polski Walczącej zostało zaplanowane na sobotę, 2 lutego, na godz. 11.00, po decyzji komisji wprowadzającej projekt stałej organizacji ruchu. Od niedzieli, 3 lutego, nową ulicą zaczną kursować autobusy linii 168. Przystanki na nowym fragmencie trasy będą na ul. J. Nehru przed skrzyżowaniem z ul. Zwierzyniecką oraz w rejonie skrzyżowań z ul. Grupy AK „Północ” i ul. Batalionu AK „Bałtyk” (obydwa „na żądanie”).

Mapka ZMID

Udostępnij

About Author