poniedziałek, 20 maja

Laureaci Nagrody Południa 2019

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Tynieckiej odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Południa. Otrzymali je:

Henryk Kuźniak, kompozytor m.in. muzyki do filmu „Vabank” za muzykę, która łagodzi obyczaje;

Eugeniusz Tyrajski, powstaniec, przewodniczący stowarzyszenia Środowisko Pułku AK Baszta i innych Oddziałów Mokotowskich, wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich za bohaterstwo podczas Powstania Warszawskiego i za dawanie świadectwa;

Społeczny Komitet Opieki nad Starymi Powązkami im. Jerzego Waldorffa – za drugie życie pomników Starych Powązek – odebrał prezes Marcin Święcicki;

Krystyna Kwiatkowska, kompozytorka, prezes Fundacji im. Ireny Kwiatkowskiej  za wprowadzanie młodych w kulturę;

Mariola Pryzwan, autorka książek o wybitnych ludziach kultury za utrwalanie pamięci o twórcach;

Służewski Dom Kultury – w jego 15-lecie – za aktywizację kulturalną mieszkańców;

Dom Sztuki z- w jego 35-lecie za aktywizację kulturalną mieszkańców.

Kapituła Nagrody Południa przyznała Andrzejowi Rogińskiemu Laur Południa – w 25. Rocznice wydawania tygodnika „Południe” – za wybitne zasługi w dziedzinie dziennikarstwa, działalność społeczną, wyzwalanie postaw obywatelskich, promowanie twórców kultury, książki o Warszawie.

Nagrody redaktora naczelnego „Południa” otrzymali: Maria Przybysz za upominanie się o godny standard zamieszkania na Augustówce; Katarzyna Czajka za działalność na rzecz bezdomnych; Teresa Rosłoń za umiejętność współpracy z mieszkańcami Mokotowa; Rafał Miastowski za oddaną krew  i wspieranie Klubów HDK.

W czwartek, 30 maja w papierowym wydaniu „Południa” ukaże się relacja z uroczystości wręczenia Nagród Południa i 25-lecia tygodnika „Południe”.

Red.

Na zdjęciu: Henryk Kuźniak przyjmuje Nagrodę z rąk Marka Szymańskiego. Fot. Jan Kurzawa.

Udostępnij

About Author