wtorek, 23 kwietnia

Woronicza bliżej do Żwirek

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wiktor Krakowski

Społeczny postulat przedłużenia ul. Woronicza w kierunku do al. Żwirki i Wigury jest realizowany.

Jak poinformował Artur Piotrkowicz z Wydziału Inwestycji i Remontów dla Dzielnicy Mokotów u zbiegu ulic Jana Pawła Woronicza i Etiudy Rewolucyjnej powstało rondo. Za rondem ulica Woronicza budowany odcinek ulicy skręca w prawo ku terenom osiedla Marina, dalej biegnie między tym osiedlem a linią kolejową aby połączyć się z ul. Wyjazd. Również ul. Wyjazd zostanie przebudowana. Łączy się ona z al. Żwirki i Wigury. Budowane są przystanki autobusowe oraz ścieżka rowerowa.

Inwestycja zapewniająca połączenie Mokotowa z al. Żwirki i Wigury sprzyjać będzie rozładowaniu korków komunikacyjnych przez ul. Etiudy Rewolucyjnej, rozładuje część ruchu do i z biurowców Mordoru. Na przedłużeniu Woronicza znajduje się ścieżka, która osoby nierozważne przechodzą przez tory kolejowe w głębokim wykopie. Przedłużona ulica będzie alternatywą dla ścieżki przecinającej pędzące pociągi.

Wnioskodawcami tej inwestycji byli Bezpartyjni Samorządowcy Mokotów. Dobrze się dzieje, gdy władza dzielnicowa słucha wniosków obywateli i podejmuje skuteczne działania pozyskania środków finansowych na realizacje oczekiwań mieszkańców.

Fot. własna

Udostępnij

About Author