sobota, Maj 15

Chodź do Dorożkarni online

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

 

#Zostańwdomuzkulturą i chodź do Dorożkarni online.

10 maja, niedziela, godz. 11.00 – spektakl Czarne/Białe Teatru Fiakier online.

Emisja: wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/239415703930683/

O spektaklu: Scenariusz spektaklu inspirowany jest biografią Rubena Gallego – rosyjskiego pisarza i dziennikarza. Jest to opowieść o tym, jak przejść przez piekło i zwyciężyć. Bohater jest synem Wenezuelczyka i Hiszpanki, wnukiem szefa Komunistycznej Partii Hiszpanii, który przez wiele lat ukrywał się w Rosji przed reżimem generała Franco.
Gallego urodził się częściowo sparaliżowany, a lekarze powiedzieli matce, że zmarł przy porodzie. Wychowywał się jako sierota w sowieckich domach dziecka. Był więc niejako potrójnie wykluczony – jako odmieniec (ze względu na południowy typ urody), sierota i osoba niepełnosprawna fizycznie.
Z tej perspektywy opisał swoje dzieciństwo i młodość, które upłynęły pod znakiem walki z chorobą, ale i walki z okrucieństwem sowieckiego systemu, kierującego zdolnych intelektualnie, lecz upośledzonych fizycznie, młodych ludzi z sierocińca bezpośrednio do… domu starców.
Reżyseria: Stanisław Dembski.
Spektakl zdobył nagrody m. in. na: 14. Przeglądzie Teatrów Amatorskich SPOT na Zaciszu, na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym Blackout w Wołominie, na Festiwalu TAKI OWAKI.

17 maja, niedziela, godz. 11.00 – spektakl Punkt widzenia – Teatr Tańca Test online

Emisja w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/223760802250723/

Spektakl taneczny pokazujący inne punkty widzenia kobiet i mężczyzn na codzienne sprawy. Będzie to próba odpowiedzi na pytanie – czy i dlaczego różnią się od siebie? Ich punkt widzenia na przyjaźń, miłość, ale też na tak prozaiczne rzeczy jak jedzenie, czy sprzątanie. Czy porozumienie między dwiema płciami jest możliwe? Jak znaleźć wspólny język? Czy wystarczy wzajemny szacunek i zrozumienie odmienności?

W spektaklu poruszone są nie tylko ważne sprawy życiowe, tancerze w żartobliwy sposób opowiadają o przywarach i stereotypach kobiet i mężczyzn, a dopełnieniem tematu są teksty wykorzystanych w spektaklu piosenek.

Choreografia, kostiumy, charakteryzacja: Izabella Borkowska i zespół

Reżyseria, scenografia: Darek Sikorski

Tancerze: Łukasz Broniak, Katarzyna Gajewska, Aleksandra Hofman, Debora Łojko, Tomasz Łukawski, Paula Klajnowska, Maciej Oficjalski, Daniela Okuniewska, Aleksandra Olszewska, Marta Opilska, Agnieszka Senderowska.

Muzyka: Maria Peszek, Anita Lipnicka, Natalia Przybysz, Dominika Barabas, Kasia Nosowska, Mela Koteluk, Incarnations, Kamil Bednarek, Maciej Maleńczuk & Wojciech Waglewski, Jacek Bończyk, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Markowski, Michał Krauwurst, Pabloplavo.

24 maja, niedziela, godz. 11.00 – Kredens – spektakl Teatru Po Balu online

Emisja w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/942474339523900/

Spektakl inspirowany historiami, fotografiami i dokumentami jakie mieszkańcy Siekierek przekazali Dorożkarni w ramach projektu Korzenie Siekierek.
Spektakl obejmuje okres dwudziestolecia międzywojennego i czasu II wojny światowej, pokazuje najważniejsze postaci, miejsca i wydarzenia z historii tej dzielnicy Warszawy.
Centralnym elementem przedstawienia jest duży, kuchenny kredens, pełen wspomnień i wydarzeń, użyty jako kanwa narracji historycznej zamieszkiwanym miejscu, prowadzona z perspektywy jej bohaterów.
Reżyseria: Darek Sikorski

Obsada: A: Joanna Radecka-Kotowska, M: Magdalena Bauer, I: Izabella Borkowska, O: Olaf Rojecki

31 maja, niedziela, godz. 11.00 – Poczekalnia – spektakl Teatru Tańca Jazz online

Emisja w wydarzeniu na Facebooku

Jaka jest KOBIETA? Jak ją najtrafniej określić?
Czy piosenka i taniec może spełnić to zadanie?
Kobieta/ Dziewczyna/Osoba/Człowiek- to nasze pytania. A czy widzowie znajdą na to odpowiedź? W POCZEKALNI na życie… miłość… przyszłość… wszystko może się zdarzyć. Czekanie jest pretekstem do pokazania siebie i swoich emocji. Łatwiej jest czasem uzewnętrznić się przed nieznajomymi, bo tak bardzo boimy się oceny.

Zapraszamy do konfrontacji z kobiecym poglądem na świat.

Piosenki: Martyna Jakubowicz/Goya, Kasia Kowalska, Ania Dąbrowska, Maria Peszek, Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz, Edyta Bartosiewicz, O.N.A, Hanna Rani, Stanisława Celińska, Kayah, Marika.

Występują: Monika Kropidłowska, Joanna Lach, Eliza Szewczyk, Anna Tułodziecka, Joanna Rybacka, Aleksandra Wojciechowska

choreografia: Izabella Borkowska- Choreograf
reżyseria: Darek Sikorski.

Nasza najstarsza grupa Siekierki 55+ w tym tygodniu proponuje:

6 maja, środa, godz. 12.00 – obejrzymy archiwalne spotkanie poświęcone książce Andy Rottenberg Berlińska depresja.

8 maja, piątek, godz. 18.00 – obejrzymy krótki, ale jakże ekspresyjny koncert zespołu SBB z Orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej.

Oba wydarzenia na fanpage Siekierki 55+ na Facebooku: https://www.facebook.com/Siekierki55/

W tym tygodniu uruchomiliśmy kolejne zajęcia online – Happy Relax. A ponadto prowadzimy online: zajęcia wokalne, zajęcia teatralne dla dzieci w grupie START, plastykę dla przedszkolaków w grupach PASZCZAKI i PUCHATKI, Gordonki – szczegółowe informacje zamieszczamy na naszej stronie: https://www.dorozkarnia.pl/chodz-do-dorozkarni-onl

Udostępnij

About Author