wtorek, 23 kwietnia

Konkurowało 120 pływaków

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mimo trwającej epidemii życie sportowe stopniowo powraca. Oto 20 września w CRS Bielany przy ulicy Lindego odbyły się Bielańskie Zawody Pływackie Dla Najmłodszych. W ramach tej imprezy odbył się V Memoriał Zbyszka Kucewicza oraz część pływacka Pucharu Warszawy w Dwuboju Nowoczesnym Młodzików.

– Zawodnicy bardzo długo czekali na taką imprezę – powiedział Dariusz Czerwonka, prezes UKS G-8 Bielany. – Pamiętajmy, że są to pierwsze zawody pływackie, które współorganizowaliśmy od marca.

Otwarcia zawodów dokonał Włodzimierz Piątkowski, zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany w towarzystwie Mateusza Gotza, naczelnika Wydziału Sportu i Rekreacji Dzielnicy Bielany, Moniki Gawryjołek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 263 oraz gospodyni obiektu, dyrektor CRS Bielany Anny Szymczak-Gałkowskiej. Uczestniczył również Dariusz Czerwonka- prezesa UKS G-8 Bielany.

W imprezach uczestniczyli zawodnicy z roczników od 2009 do 2011.  Rywalizacja w Pucharze Warszawy odbywała się na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. W Memoriale Zbigniewa Kucewicza pływano także na dystansie 100 metrów. Większa była również różnorodność stylów. Mogliśmy zobaczyć zawodników ścigających się w stylu motylkowym, grzbietowym, klasycznym, zmiennym oraz dowolnym. W sumie wystartowało około 120 zawodniczek i zawodników.

Klasyfikacja dziewcząt i chłopców odbywała się oddzielnie. Dla trzech najlepszych  pływaków i  pływaczek w każdej konkurencji przygotowano medale. Sześć pierwszych osób z każdego rocznika w danej konkurencji otrzymało dyplomy. Najlepszy zawodnik i zawodniczka w każdym roczniku otrzymali również nagrody rzeczowe.

Czy zawody będące zwiastunem powrotu do normalności  pociągną za sobą kolejne imprezy pokaże czas. Wszystko zależy od tego jak będziemy sobie radzić dalej z epidemią.

Władysław Adamski

Udostępnij

About Author