piątek, wrzesień 24

Syrenka jak nowa

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Remont  Syrenki  w parku Olszyna zakończony. Wszystko świeże i odnowione. Mieszkańcy Bielan mogą korzystać z obiektu już od  9 listopada.

Kompleks boisk sportowo-rekreacyjnych Syrenka w parku Olszyna działa od 2008 roku.  Na przestrzeni lat korzystały z niego dzieci, kluby sportowe, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Bielan. Ogromne zainteresowanie obiektem spowodowało jednak duże zużycie nawierzchni. Pojawiła się potrzeba remontu.  W rezultacie 31 lipca zawarta została umowa inwestycyjna.  Wykonano szereg poważnych prac. Po rozbiórce podbudowy boiska oraz usunięciu starej nawierzchni z trawy syntetycznej położono nową murawę. Dokonano także napraw ogrodzenia. Na boiskach do koszykówki i siatkówki odnowiono nawierzchnię poliuretanową oraz namalowano nowe linie. Wymieniono również tablice oraz kosze, a na całym terenie oczyszczono system odprowadzania wody.

Mimo zatem faktu, że z powodu pandemii zrezygnowano z uroczystego otwarcia obiektu jest się czym pochwalić.   Wydaje się, że korzystanie z boisk to teraz czysta przyjemność. Chociaż w warunkach epidemii wymagana jest większa odpowiedzialność i dyscyplina, to użytkownicy doskonale to rozumieją.

– Liczę, ze remont syrenki pozwoli na bezpieczniejsze i bardziej komfortowe korzystanie mieszkańcom z obiektu – mówi Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Dzielnicy Bielany. – Spodziewam się, że tak jak do tej pory zainteresowanie kompleksem będzie imponujące.

I jeszcze jedno udogodnienie! Chętnym do korzystania z boisk nie będzie przeszkadzał również fakt, że rozpoczął się sezon jesienno-zimowy. Nad odrestaurowanym kompleksem  rozpostarto bowiem halę pneumatyczną.

Władysław Adamski

Udostępnij

About Author