poniedziałek, 15 lipca

Siatkarze z Woli mistrzami Polski

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Marcin Kalicki

W ostatni weekend w Będzinie odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Młodzików. W zawodach wzięło udział osiem najlepszych drużyn w kraju. Złote medale wywalczyli siatkarze UMKS MOS Wola Warszawa.

O zwycięstwo i tytuł najlepszego klubu w kraju rywalizowali: UMKS MOS Wola Warszawa, KS Metro Warszawa, SKPS Dunajec Nowy Sącz, IUKS Jedynka Poznań, Trefl Gdańsk, UKS Koral Wrocław, KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki oraz Enea Energetyk Poznań. Drużyny podzielone na dwie czterozespołowe grupy grały systemem każdy z każdym. Po porażce w pierwszym meczu z Dunajcem Nowy Sącz Wolanie pokonali następnie dwa zespoły z Poznania: Jedynkę i Eneę Energetyka, zapewniając sobie w ten sposób awans z drugiego miejsca do strefy medalowej. W walce o wielki finał UMKS MOS Wola zmierzył się z niepokonanym dotychczas Treflem Gdańsk. Warszawianie po wyrównanym spotkaniu i rozegranych trzech setach mogli cieszyć się z wygranej. Finał to rewanż za pierwszy mecz. Zawodnicy trenujący na co dzień w hali sportowej przy ul. Rogalińskiej zagrali w nim odważnie, pewnie i skutecznie od początku do końca kontrolując mecz. Ostatecznie UMKS MOS Wola pokonał Dunajec Nowy Sącz 2:0 (25:18, 25:22).

– Ten złoty medal jest dla mnie, jak i dla całej drużyny niesamowitym osiągnięciem. Dla wielu z nas to pierwsze takie duże przeżycia z siatkówką. Emocje związane z nim na pewno będą niezapomniane do końca życia. Wbrew temu, że w pierwszym meczu przegraliśmy z Dunajcem Nowy Sącz to za najtrudniejszego przeciwnika uważam Trefl Gdańsk. Walka do ostatniej chwili w tie-breaku mówi sama za siebie. Moim zdaniem był to najbardziej wymagający mecz. Myślę, że moim następnym celem jest dalszy rozwój i walka o najwyższe stopnie podium w kadecie. Młodzik to był tylko przedsmak co pokażemy w przyszłości – powiedział Jakub Krzemiński, zawodnik UMKS MOS Wola wybrany MVP całego turnieju.

Mistrzem Polski 2021 w kategorii młodzik zostali: Wojciech Pawlak, Dawid Walenciak, Aleksander Nowik, Filip Szlachcikowski, Mikołaj Sioćko, Jakub Krzemiński, Daniel Chodorowski, Gabriel Cieślik, Jan Frączyk, Jakub Satkiewicz, Dawid Borkowski, Adrian Kita, Kajetan Stojek, Jan Klacza, Maciej Lazar.

Drugi stołeczny zespół – KS Metro Warszawa zajął trzecie miejsce.

Udostępnij

About Author