poniedziałek, 15 lipca

Alternatywne otwarcie w UCK Alternatywy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na przełomie lat 1986, 1987 Telewizja Polska wyemitowała 9-odcinkowy serial „Alternatywy” w reżyserii Stanisława Barei. Komedia ta zaskarbiła sobie serca telewidzów. Zdjęcia rozpoczęły się 9 grudnia 1981 r.. Film kilka lat leżał na półce. Filmowy blok mieszkalny przy ul. Alternatywy 4 znajduje się na Ursynowie przy ul. Grzegorzewskiej 3.

Na działce pomiędzy ursynowskim ratuszem a kościołem p.w. św. Tomasza Apostoła stanęło  Ursynowskie Centrum Kultury. Otrzymał on nazwę „Alternatywy”, która wyraża tęsknotę do boomu budowlanego z czasów Gierka. Wówczas budowano znacznie więcej niż dzisiaj.

Krzysztof Czubaszek, dyrektor UCK przedstawił program otwarcia placówki w dniach inauguracji roku kulturalnego, który nastąpi podczas weekendu 17 – 19 września 2021 r.

17 września o godz. 20.00 na placu przed „Alternatywami” wystąpi duet rapowy „Płomień 81”, Pezet i Onar.

18 września o godz. 14.00 rozpocznie się koncert „Bajkowe piosenki”. W jego programie znajda się utwory z filmów i bajek dla dzieci. Następnie Teatr Pantonimy Mim wystąpi z przedstawieniem „Pan i Pani O”. Natomiast o godz. 18.00 wystąpi Ania Rusowicz a o godz. 19.00 Krzysztof Zalewski.

19 września o godz. 11.00 Teatr Baj wystawi w sali kameralnej spektakl dla dzieci „Kto rozśmieszy pechowego nosorożca”. Sala teatralno-koncertowa (na zdjęciu) mieści ok. 350 miejsc dla widzów. W niej o godz. Będzie można spotkać się z zespołem Teatru Syrena, który przedstawi „Rodzinę Adamsów”. Bezpłatne wejściówki na oba spektakle będą rozdawane 18 września.

(aro)

Fot. Andrzej Rogiński

Udostępnij

About Author