sobota, 2 grudnia

Wolność publicznych pokojowych zgromadzeń

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Klub Przyjaciół „Południa” zaprasza na spotkanie z prof. dr hab. Andrzejem Rzeplińskim. Temat: Wolność publicznych pokojowych zgromadzeń. Spotkanie będzie prowadził red. Andrzej Rogiński.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 02 grudnia 2021 r. o godz. 17.00 w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Tynieckiej 40A. Udział w spotkaniach Klubu jest bezpłatny.

Andrzej Rzepliński jest kierownikiem Katedry Kryminologii i Polityki Kryminalnej Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczył w pracach Centrum Obywatelskich Inicjatyw Ustawodawczych Solidarności. Był sekretarzem Zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

W latach 1996–2001 był członkiem Rady Programowej, a od 2004 Rady Konsultacyjnej Centrum Monitoringu Wolności Prasy. Od 8 grudnia 2007 pełnił urząd sędziego Trybunału Konstytucyjnego. 3 grudnia 2010 został powołany na prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Jego kadencja zakończyła się 19 grudnia 2016.

Klub Przyjaciół „Południa” dziękuje pracownikom Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży za udostępnienie i za przygotowanie lokalu na spotkanie.

Andrzej Wersołowski, prezes Klubu Przyjaciół Południa

Andrzej Rogiński, redaktor naczelny www.poludnie.com.pl

Udostępnij

About Author