sobota, 2 grudnia

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dzieci, które nie wyjechały na wakacje mogą uczestniczyć w organizowanej corocznie akcji „Lato w mieście”. W CRS Bielany korzystają z pływalni, hali sportowej i boisk przy ulicy Rudzkiej. Niekiedy są dla nich organizowane inne wydarzenia.

Ponad 120 dzieci uczestniczących w letniej akcji wzięło udział w spotkaniu na temat bezpieczeństwa. Spotkanie odbyło się 14 lipca w hali sportowej CRS Bielany przy ulicy Lindego. Otworzyła je Anna Szymczak-Gałkowska, dyrektor CRS Bielany. Do młodych uczestników spotkania zwrócił się Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Dzielnicy Bielany. Spytał czy lubią wakacje i  zaznaczył, że lato to specyficzny okres, w którym należy zwracać szczególną uwagą na bezpieczeństwo.

Z dziećmi spotkali się policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V. Policjantka Kamila Szulc opowiedziała o pracy ratowników, o znaczeniu flag na plażach i o tym jak należy się zachować w przypadku dostrzeżenia osoby tonącej. Wspomniała również niedawną tragedię na plaży w Jantarze. Wywiązała się rozmowa. Dzieci zadawały wiele pytań. Interesowało je czy mogą  zanurzać się w morzu, gdy na plaży jest wywieszona czerwona flaga. Policjantka stanowczo ostrzegła przed takim zachowaniem. Ponadto poradziła, że chcąc uniknąć szoku termicznego należy zanurzać się w wodzie stopniowo.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały komiksy ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy. Ponadto dzieci otrzymały po kolorowym upominku w postaci worków z logo CRS Bielany. Biorący udział w spotkaniu policjanci uczestniczą w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. Jest to akcja ogólnopolska propagująca wśród młodego pokolenia właściwe zachowanie nad wodą.

Władysław Adamski

Udostępnij

About Author