sobota, 2 grudnia

Windy na stacji Pole Mokotowskie od strony Bruna

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

27 lat to spory kawał czasu. Tyle już lat temu zaczęliśmy jeździć metrem. Dokładnie od 7 kwietnia 1995 r. zaczęły kursować pociągi metra na odcinku od Kabat do stacji Politechnika. Środki finansowe, a w zasadzie materiały i wyroby potrzebne do budowy metra z trudem zdobywano. Dlatego oszczędzanie było koniecznością. Z tego powodu na m.in. stacji Pole Mokotowskie nie wybudowano wind z obu stron. Ale teraz to się zmienia.

Osoby niepełnosprawne, seniorzy, osoby z dziećmi na wózkach mogą dostać się windą na peron stacji Pole Mokotowskie od strony południowej (od ul. Rakowieckiej). Teraz zostaną wybudowane dwie windy po stronie północnej z obu strona al. Niepodległości, czyli przy ulicy Bruna. Windami zjechać będzie można na poziom antresoli stacji. Stąd trzecią, nową windą, zlokalizowaną tuż obok bramek, będzie można się dostać na peron.

W ramach inwestycji na obszarze głowicy północnej zostanie zainstalowane oznakowanie dotykowe dla niewidomych i niedowidzących – znane już listwy prowadzące i metalowe guzki. Pojawią się ponadto zaktualizowane mapy tyflograficzne (złożone z planów drukowanych w sposób wypukły i opisów w formie pisma punktowego Braille’a). Uwzględnią one lokalizację nowych wind.

Windy zbuduje Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty Sp. z o.o. Budownictwo sp. k., z którym umowę podpisał Zarząd Transportu Miejskiego. Koszt inwestycji wyniesie ponad 9,2 mln zł.

aro

Udostępnij

About Author