poniedziałek, Kwiecień 19

Park Zachodni gotowy w tym roku?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Marcin Kalicki

Przetarg na dokończenie prac budowlanych w powstającym na Ochocie parku Zachodnim został unieważniony ze względu na brak ofert. Mimo to władze dzielnicy liczą na dokończenie prac jeszcze w tym roku i otwarcie terenu dla mieszkańców w nowej odsłonie.

Park Zachodni miał być gotowy już w 2016 r., ale firma, która była wykonawcą projektu, przestała być wypłacalna. Choć podczas wyboru przedsiębiorstwa nic nie wskazywało na jego kłopoty, to w późniejszym okresie problemy finansowe okazały się bardzo poważnym powodem, dla którego nie udało się dokończyć inwestycji. W pierwszym przetargu nie było ofert firm, które chciałyby dokończyć rozpoczęte wcześniej prace. Dzielnica jednak się nie poddaje i ogłosiła właśnie drugi przetarg.

Część prac udało się jednak wykonać. 9 czerwca uroczyście otwarty został największy na Ochocie skatepark. – To zakończona inwestycja, ponieważ budowa skateparku była oddzielnym projektem, nieobjętym kontraktem na budowę parku, który został zerwany przez wykonawcę z przyczyn leżących wyłącznie po jego stronie. Dlatego budowa skateparku przebiegła bardzo sprawnie, a park nadal jest niedokończony, niestety – mówi Monika Beuth-Lutyk, rzecznik prasowy Dzielnicy Ochota.

Władze dzielnicy nie poddają się w walce o to, aby mieszkańcy mogli korzystać z parku zgodnie z jego zakładanym w projekcie i konsultowanym z mieszkańcami przeznaczeniem. – Liczymy, że uda się zakończyć prace jesienią, ponieważ wbrew pozorom w parku niewiele zostało do zrobienia, głównie nasadzenia i nawierzchnie, dokończenie fontanny – dodaje Monika Beuth-Lutyk.

Warto przypomnieć, że w ramach budowy parku Zachodniego, który zlokalizowany jest w okolicach skrzyżowania Alej Jerozolimskich i ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku, vis-à-vis Dworca Zachodniego, zgodnie z projektem poza wspomnianym już skateparkiem miały powstać m.in.: alejki dla pieszych, plac zabaw, stoliki do szachów, siłownia plenerowa, wielofunkcyjne boisko, kawiarnia sezonowa czy fontanny.

– Chciałabym, aby w końcu w tym miejscu było ładnie i bezpiecznie. Aby można było spokojnie sobie usiąść, a jeśli ktoś ma ochotę to spędzić czas aktywnie. To taka bliższa mi alternatywa dla urokliwego parku Szczęśliwickiego, jednak oddalonego od mojego miejsca zamieszkania – powiedziała Irena Mazur, mieszkanka Starej Ochoty.

Jeżeli uda się wybrać nowego wykonawcę prace na terenie nowego parku powinny zostać zakończone najpóźniej w listopadzie tego roku.

Udostępnij

About Author