wtorek, 23 kwietnia

100 litrów na stulecie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Po bardzo udanej zeszłorocznej akcji, przeprowadzonej wspólne z Urzędem Dzielnicy Ursynów „40 litrów na 40-lecie Ursynowa”, klub HDK PCK „Krewki Ursynów” rozpoczął kolejny cykl zbiórek krwi.

– W tym roku postawiliśmy sobie za cel zebranie 100 litrów krwi z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patrząc na zeszłoroczne zaangażowanie mieszkańców jesteśmy przekonani, że krwiodawcy podzielą się z potrzebującymi dużo większą ilością tego najcenniejszego leku – mówi Jacek Okraszewski prezes „Krewkiego Ursynowa”

Aby zachęcić mieszkańców Ursynowa i okolicznych dzielnic do oddawania krwi Zarząd Krewkiego Ursynowa” przygotował specjalny rozkład jazdy krwiobusu na 2018 rok. Ma on przypominać mieszkańcom o terminach zbiórek, które z reguły odbywać się będą w każdą ostatnią sobotę miesiąca (nie dotyczy miesięcy: marzec i grudzień). – Rozkład jazdy przeznaczony jest zarówno dla obecnych jak i potencjalnych krwiodawców. Gorąco zachęcamy mieszkańców do umieszczenia go w widocznym miejscu w mieszkaniu (np. na lodówce) oraz do wprowadzenia dat zbiórek do kalendarzy w telefonach komórkowych – dodaje Tomasz Mazur, wiceprezes „Krewkiego Ursynowa”.

Rozkład można pobrać ze strony www.krewkiursynow.pl.

Krwiodawcy to wspaniali, wrażliwi ludzie o wielkich sercach, dlatego warto dołączyć do tego zacnego grona i wspólnie nieść pomoc potrzebującym.

Kolejną zbiórkę „Krewki Ursynów” w bieżącym miesiącu zaplanował na 24 lutego. Punktualnie o godzinie 10.00 na przystanku pod Urzędem Dzielnicy Ursynów pojawi się krwiobus linii K18 i o godzinie 15.00 odjedzie, aby zakończyć kurs w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na ul. Saskiej.

Więcej informacji o działalności ursynowskiego klubu znajdziecie na stronie internetowej klubu oraz na www.facebook.com/krewkiursynow/

Maciej Mackiewicz, członek zarządu Klubu HDK PCK „Krewki Ursynów”

Udostępnij

About Author