poniedziałek, 15 lipca

Niechciane nazwy ulic

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Następnego dnia po opublikowaniu materiału „Jak mieszkańcy Śródmieścia pozbyli się niechcianych nazw ulicy” („Południe” 29 marca 2018) otrzymaliśmy poniższy list. Przypominam, że trzy budynki „przemeldowały się” na ul. Polną. Okazało się bowiem, że główne wejścia znajdują się od strony ul. Polnej. Ich mieszkańcy nie chcieli mieszkać ani przy al. Armii Ludowej, ani przy al. Lecha Kaczyńskiego. W ten sposób odnieśli się do adresowej wojny polityków.

W tym miejscu przypominam, że Wojewoda Mazowiecki nie podjął działań w kierunku nowelizacji ustawy o zakazie propagowania komunizmu, przez co nie można zmienić nazwy ul. Związku Walki Młodych na ul. Andrzeja „Morro” Romockiego – jak by tego chciał wojewoda Zdzisław Sipiera. (aro)

List

Mieszkam na Armii Ludowej !!!!!! nr 6 prawie 63 lata i wraz z sąsiadami postanowiliśmy na najbliższym zebraniu Wspólnoty (11 kwietnia) postawić wniosek o zamianę adresu naszego domu z Kaczyńskiego na Stefani Sempołowskiej bo do tej ulicy zwrócony jest front naszego domu, Gdy ta uchwała przejdzie, a sądząc z rozmów sąsiedzkich ma duże poparcie, wystąpimy do Biura Geodezji i Katastru ze stosownym wnioskiem. Sąsiedni dom Armii Ludowej 4 nosi się z podobnymi zamiarami by zmienić obecnego patrona na Faustyna Czerwijowskiego bo do tej ulicy też jest zwrócony frontem. Mogli byście Państwo podpowiedzieć lokatorom innych domów na Kaczyńskiego o możliwościach zmiany patrona, I tak Kaczyńskiego 7 może przytulić się do Litewskiej, Kaczyńskiego 9 do Marszałkowskiej 26 zaś Kaczyńskiego 12 stoi frontem do Mokotowskiej. Za niedługo może okazać się że na Kaczyńskiego nikt nie mieszka i nawet gdy miasto przewalczy zmianę na Trasa Łazienkowska to będzie to trasa dla samochodów.

Andrzej Krawczyk

Udostępnij

About Author