poniedziałek, 15 lipca

Stół spotkań

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Andrzej Rogiński

W ostatnią środę spotkało mnie miłe zaskoczenie. Stół spotkań – mój projekt w budżecie partycypacyjnym stał się faktem. To był słoneczny dzień. Na ławkach przy stołach co chwila ktoś przysiadał. Sąsiadka lizała lody, matka przyszła z córeczką, dwie kobiety spoglądały na fontannę i dalej na front kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego.

Stół spotkań to właściwie cztery stoły i cztery ławki ustawione tyłem do parku, a frontem do fontanny. Wyglądają tak samo, jak istniejące wcześniej w innym miejscu placu, ozdobne ławki żeliwne z drewnianymi, brązowymi deskami siedziska i oparcia. Stoły zostały wykonane w identycznym stylu.

14 lipca 2017 r. wieczorem po opublikowaniu wyników głosowania okazało się, że Stół spotkań uzyskał 1116 głosów. Zwycięstwo zawdzięcza tym, którzy na niego głosowali.

Teraz mieszkańcy mogą spotykać się przy stołach na terenie jedynego gminnego placu publicznego na Ursynowie, aby realizować potrzeby towarzyskie, kulturalne, obywatelskie, edukacyjne. Grupy mieszkańców, organizacje pozarządowe, parafia, urząd będą mogli organizować spotkania, które będą budować więzi lokalne.

Ten niedrogi projekt wzmocni w nas poczucie wspólnoty.

Widok na fontannę, która po zmierzchu mieni się kolorami, jest przepyszny. Warto posiedzieć na placu wśród dobrej architektury.

Udostępnij

About Author