poniedziałek, 4 grudnia

Sukces tancerzy z „Dorożkarni”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Początek lipca to święto tańca w stolicy Czech. W tym roku międzynarodowy New Prague Dance Festival odbył się już po raz dwudziesty drugi . Do Pragi zjechały najlepsze młodzieżowe zespoły ze szkół tańca z całego świata (Australia, Belgia, Izrael, Francja, Malta, Nowa Zelandia, Panama, Republika Południowej Afryki, Singapur, USA).  Polskę reprezentował Teatr Tańca Jazz z mokotowskiego Domu Kultury Dorożkarnia.

Festiwal trwał tydzień, zaś tancerze kilkakrotnie musieli zaprezentować się w różnych choreografiach na deskach Teatru Narodowego w Pradze. Mieli też okazję wziąć udział w warsztatach modern, pilates, hip-hop, klasyka – prowadzonych przez światowej klasy choreografów i nauczycieli tańca. Ciekawostką tego festiwalu jest fakt, że jury ocenia nie tylko prezentację zespołu na scenie. Jurorzy z ukrycia obserwują tancerzy w czasie prób, ich zachowanie, reakcje na polecenia instruktora, a nawet to, w jakim stanie zespoły zostawiają garderoby.

Teatr Tańca Jazz pojechał na ten festiwal po raz pierwszy  i od razu zdobył nagrodę Dancing Hand New Prague Dance Festival Prix (równorzędną nagrodę zdobyła jeszcze Akademia Tańca z Malty). Specjalną Osobistą Nagrodę Dyrektora NPDF otrzymała Izabella Borkowska – choreograf, która na co dzień (wspólnie z Darkiem Sikorskim) prowadzi w Dorożkarni Studio i Teatr Tańca Jazz oraz Teatr Tańca Test.

Jeśli ktoś chciałby trafić pod skrzydła Izy i Darka, tych niezwykle utalentowanych pedagogów, zapraszamy. Dodajmy jeszcze, że to nie pierwszy międzynarodowy sukces tego duetu: wspólnie z Teatrem Tańca Test zdobyli już nagrody w Austrii, Hiszpanii i we Włoszech.

Dorożkarnia, ul. Siekierkowska 28,  tel. 22 841 91 22

www.dorozkarnia.pl;: biuro@dorozkarnia.pl

Udostępnij

About Author