poniedziałek, 15 lipca

Młodzi Wspierają Ptaki

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Trwają prace związane z budową pierwszego parku ekologicznego w Warszawie.

Na obszarze 5 ha, wzdłuż ul. Gierdziejewskiego w Ursusie powstaną przyjazne środowisku rozwiązania. Miejsce będzie łączyło w sobie elementy rekreacyjne i edukacyjne. Powstają tu ekologiczne ścieżki edukacyjne, wybiegi dla psów, polany piknikowe, place zabaw oraz ścieżki rowerowe. Pragnąc rozpropagować  tę inwestycję Młodzieżowa Rada Dzielnicy Ursus przygotowała dla dzieci i młodzieży konkurs “Młodzi Wspierają Ptaki”.

W ramach konkursu należy przygotować projekt karmnika lub budki lęgowej dla ptaków. Na podstawie najlepszych projektów zostaną przygotowane odpowiednie konstrukcje, które zostaną umieszczone w nowo powstającym parku. Projekt może mieć dowolną formę. Od wyobraźni młodzieży zależy, jak będzie wyglądał dany projekt. Prace, wraz z załączoną zgodą na przetwarzanie danych osobowych (wzór na https://www.facebook.com/MlodziezowaRadaDzielnicyUrsus/) prosimy wysyłać na adres mrdursus@gmail.com do soboty, 8 września.

Projekt złożyć można także osobiście w ostatnim dniu konkursu w dzielnicowym namiocie promującym EkoPark podczas imprezy plenerowej „Europa zmienia metropolię warszawską”, która będzie miała miejsce na terenie Parku Skwer 1 Dywizji Pancernej WP, w sąsiedztwie Multimedialnego Parku Fontann. Prace konkursowe będą oceniane w dwóch grupach wiekowych – od 6 do 13 lat i od 14 do 21 lat (po trzy nagrody i dwa wyróżnienia w każdej kategorii).

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 14 września na stronie Urzędu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz profilu Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ursus w mediach społecznościowych. Oficjalne rozdanie nagród odbędzie się na dzielnicowym Festiwalu Edukacyjnym w sobotę, 22 września. Zwycięzcy otrzymają m.in. smartwatche. Powodzenia.

Udostępnij

About Author