poniedziałek, 15 lipca

Siekierki – Bo Warto – Renata Wardecka

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Renata Wardecka

Jestem rodowitą siekierczanką urodzoną przed ponad 40 laty przy ul. Siekierkowskiej 1, która stara się aktywnie i z pasją spłacać należną wdzięczność wobec bliskich i tych, którzy obdarzyli mnie zaufaniem i nadzieją.

Dane jest mi działać w różnych aktywnościach i lokalnych strukturach, ale zawsze w odpowiedzi na pytanie – po co i dlaczego to robię – pojawia się moje organizacyjne motto – BO WARTO 😊 Tak na dobre i siekierkowsko uświadomiłam to sobie 7 lat temu, kiedy to  i dlatego założyłam Fundację BO WARTO. Fundacja zbudowana została i rozwija się na przyjaźni, to absolutny fundament tej organizacji, która powstawała w prawdziwej determinacji, w harmonijnej wersji na cztery ręce. Fundacja ma swoją twarz i być może ja nią jestem, ale każda inicjatywa, każde dzieło, każda organizacja to mechanizm złożony, to ekipa, to team – to ludzie z którymi i dla których…Fundacja to również liczni wolontariusze, osoby zaangażowane w konkretne projekty, gotowe do działania bez względu na czas i ilość związanej z tym pracy. Osoby, które chcą działać tu, gdzie mieszkają, dla dobra lokalnej społeczności i tego najbliższego własnego małego świata.
Uczestnikami i odbiorcami Fundacyjnych propozycji są dzieci, młodzież, ale także dorośli w tym szczególnie seniorzy. Zasięg naszych fundacyjnych działań ma często wymiar ogólnopolski, ale nader WAŻNA jest dla nas LOKALNOŚĆ, dająca szczególną radość i satysfakcję, której się po prostu dotyka, czuje i bezpośrednio odbiera. I dlatego…

… w roku 2012 podjęliśmy się udanej i skutecznej realizacji Lokalnego Projektu „SIEKIERKI reAKTYWACJA”, który stał się niejako kanwą do LOKALNEGO przebudzenia. Kolejny rok (2013) był więc wyzwaniem by dobrego startu nie zmarnować. Przygotowaliśmy nowe Programy, nowe akcje z myślą i dla siekierkowskiej społeczności. Wyruszyły zajęcia Nordic Walking, pojawiły się comiesięczne spotkania edukacyjne z filmem historycznym „Po śladach historii…”, zakwitła I. Siekierkowska Majówka (festyn integrujący). Kulminacją plenerową było II. Święto Siekierek (festyn lokalny), a pod koniec roku odbył się I. Siekierkowski Przedświąteczny Kiermasz Rękodzieła, II. Konkurs na najładniejszą świąteczną iluminację domostwa oraz II. Świąteczne Spotkanie dla Mieszkańców Siekierek. W tym (2014) roku obiecaliśmy sobie i Siekierczanom kontynuację wydarzeń, ale w ramach nieustającego zaangażowania w naszym menu lokalnych działań pojawiły się nowości: I. Czerwcówka po Kopcem (festyn integrujący w osiedlowej części Siekierek) oraz Programy „Aktywne Siekierki na zdrowych zasadach”,  ”Wyrażam się kulturalnie” i ”Mała Akademia Siekierkowska” oraz „Lokalne Śpiewanie”. Pamiętamy o trudnej, ale jakże ważnej historii naszego miejsca i o ludziach dzięki którym…

Siekierki rosną, tego nie da się ukryć patrząc na powstające osiedla i domy. Przybywa mieszkańców i wzrasta nasza siekierkowska aktywność. Nie ustajemy więc fundacyjnie w kreatywnych staraniach i społecznej użyteczności. Z wielką pasją i determinacją pragniemy skutecznie służyć siekierczanom. Mamy nieodparte przekonanie, że jest to możliwe, ale wiem także że tylko razem z sąsiedzką pomocą, pomysłami i aktywnością. A najlepszym i namacalnym tego dowodem jest nasza (wydawana od 3 lat) Gazeta Siekierkowska, która budzi wspaniałe uczucie, niesie wiele frajdy, pożytku i dumy, że ją mamy.
… i mogłabym i chciałabym tak dużo i więcej o moich Siekierkach, ale wiem, że jest redakcyjny limit 😉 Dlatego po więcej zapraszam na (prowadzony) przez nas portal  www.siekierki-reaktywacja.pl,  a najlepiej proszę do nas wpadać – na Batalionu AK Bałtyk 7 lok. U3 BO tam teraz WARTO 😊

PS
Wiele z przedstawionych działań realizujemy w ramach wspaniałej lokalnej organizacyjnej współpracy/partnerstwa z: DK Dorożkarnia, Szkołą Podstawową nr 3, nr 190 i szkołami pijarskimi, PKS Falconia, siekierkowską Parafią, przedszkolami Stokrotką Omegą i Pijarskim, Klubem Filary, Lokalnymi firmami i przedsiębiorcami i oczywiście przy wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy/Dzielnicy Mokotów.

I za to wszystko wszystkim składam BO WARTOściowe dziękuje,
Renata Wardecka (z siekierkowskich Balcyrów)

Od redakcji:

Renata Wardecka, prezes Fundacji Bo Warto w 2015 r. otrzymała Nagrodę Południa za aktywność w miejscu zamieszkania. Jesteśmy dumni z Jej aktywności oraz z aktywności Zespołu Siekierczan. Zaprawdę Oni są Obywatelami Warszawy.

Udostępnij

About Author