poniedziałek, 15 lipca

Liderzy list Bezpartyjnych do Rady Warszawy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Okręg wyborczy nr I (Śródmieście + Ochota)

Ryszard Krzysztofowicz  – od 8 lat nieprzerwanie członek Zarządu i Rady Osiedla „Muranów” w Dzielnicy Śródmieście, obecnie przewodniczy obu tym organom, współautor projektu nowego statutu śródmiejskich osiedli, członek Stowarzyszenia Grunt to Warszawa; z zawodu montażysta filmowy – 40 lat pracy w Telewizji Publicznej, ponad 100 filmów dokumentalnych i fabularnych, dwukrotnie otrzymał nagrodę Prezesa TVP za osiągnięcia zawodowe, odznaczony przez Prezydenta RP srebrnym krzyżem zasługi, w Radzie m.st. Warszawy będzie najlepszym rzecznikiem wszystkich samorządów osiedlowych.

Okręg wyborczy nr II (Praga Południe + Rembertów)

Mariola Rabczon – Mazowiecka – była radna Rady m.st. Warszawy w okresie dwóch kadencji; aktywnie działa w Towarzystwie Przyjaciół Warszawy, jest fundatorką i wiceprezeską Fundacji Ireny Jarockiej; doświadczenie zawodowe – wieloletni pedagog, nadal związana z oświatą, w Radzie m.st. Warszawy będzie zabiegała o jej rozwój.

Okręg wyborczy nr III (Mokotów)

Andrzej Rogiński  – od lat związany ze spółdzielczością mieszkaniową, w 1982 roku zainicjował powstanie Społecznego Komitetu Budowy Metra – obecnie jest jego prezesem, jest założycielem i od 1994 roku redaktorem naczelnym warszawskiego tygodnika „Południe”; z wykształcenia pedagog, pracował jako nauczyciel, dziennikarz, był rzecznikiem prasowym Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa.

Okręg wyborczy nr IV (Wola)

Paweł Radulski   – na listach wyborczych KKW Bezpartyjni Samorządowcy reprezentuje młode pokolenie Warszawiaków; z zawodu specjalista w dziedzinie finansów; w Radzie m.st. Warszawy zamierza pracować w Komisji Budżetu i Finansów, gdzie będzie dbał zarówno o finanse miasta, jak i zabiegał o niezbędne środki na realizację lokalnych inwestycji, których oczekują mieszkańcy warszawskich dzielnic i osiedli.

Okręg wyborczy nr V (Bielany + Żoliborz)

Jacek Bartmiński  – jest prawnikiem, menedżerem i historykiem sztuki, absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz Akademii Leona Koźmińskiego (rachunkowość i finanse przedsiębiorstw), posiada doświadczenie zawodowe w Najwyższej Izbie Kontroli, gdzie był wicedyrektorem, administracji państwowej (Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Gospodarki) i spółkach giełdowych. Inicjator grupy sąsiedzkiej przygotowującej projekty w ramach „budżetu partycypacyjnego”, aktywnie bronił przed „dziką” reprywatyzacją Gimnazjum nr 12 przy ul. Twardej.

Okręg wyborczy nr VI (Białołęka + Praga Północ)

Piotr Basiński – od dwóch kadencji radny Dzielnicy Białołęka, współzałożyciel Stowarzyszenia Inicjatywa Mieszkańców Białołęki. To dzięki jego zaangażowaniu udało się pozyskać 40 mln złotych na budowę szpitala na Białołęce. Skuteczne działania na rzecz poprawy infrastruktury i urządzenie parków w tej dzielnicy; zawodowo związany z branżą IT; za główne cele w Radzie m.st. Warszawy stawia sobie budowę tramwaju wzdłuż ul. Modlińskiej, walkę o metro na Tarchomin i Białołękę Wschodnią, a także rewitalizację warszawskiej Pragi.

Okręg wyborczy nr VII (Targówek + Wawer + Wesoła)

Sławomir Antonik – od wielu lat działacz samorządu spółdzielczego w SM „Bródno”, od sześciu lat Burmistrz Dzielnicy Targówek, która należy obecnie do najszybciej rozwijających się części Warszawy, wcześniej Zastępca Burmistrza tej dzielnicy, lokalny lider bezpartyjnych samorządowców; ukończył studia na kilku kierunkach – jest inżynierem, prawnikiem i menedżerem, licencjonowanym doradcą ds. restrukturyzacji przedsiębiorstw z dużym doświadczeniem zawodowym; KWW Bezpartyjni Samorządowcy wysunął jego kandydaturę również na urząd Prezydenta Warszawy.

Okręg wyborczy nr VIII (Ursynów + Wilanów)

Piotr Janowski – w latach 80-tych aktywnie działał w samorządzie studentów Politechniki Warszawskiej, współautor idei utworzenia Parlamentu Studentów RP, doprowadził do zmiany nazwy „Pl. Jedności Robotniczej” na „Pl. Politechniki”; z zawodu inżynier budownictwa i menedżer, obecnie Prezes Spółdzielni Mieszkaniowo – Budowlanej „JARY” na Ursynowie, prywatnie – zawodnik i instruktor Orientacji Sportowej w KS Spójnia; w Radzie m.st. Warszawy będzie zajmował się sprawami inwestycji miejskich.

Okręg wyborczy nr IX (Bemowo + Ursus + Włochy)

Stanisław Pawełczyk  – od roku 1998 działa nieprzerwanie w samorządzie gminy, potem dzielnicy – Bemowo, w latach 2001 – 2006 oraz 2016 – 2018 był Zastępcą Burmistrza Bemowa, działa na rzecz zrównoważonego rozwoju miasta, z dużym sukcesem zabiega o modernizacje i remonty dróg, budowę ścieżek rowerowych i miejsc parkingowych; z zawodu inżynier, absolwent Politechniki Warszawskiej; za główne cele w Radzie m.st. Warszawy stawia sobie budowę szpitala dla mieszkańców Bemowa i zachodniej części Warszawy, wspieranie rozwoju miejskich parków i skwerów oraz zagospodarowanie historycznych fortów.

Udostępnij

About Author