wtorek, 23 kwietnia

Ścieżka zdrowia na Młocinach

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W parku Młocińskim pojawiła się pod koniec wakacji nowa ścieżka zdrowia. Wielofunkcyjne urządzenia sprawnościowe, nowe stelaże z tablicami informacyjnymi, słupki kilometrażowe wyznaczające trasy biegowe i parking dla rowerów robią wrażenie.

Poprzednie urządzenia były zbutwiałe, zagrażające bezpieczeństwu i najzwyczajniej mało atrakcyjne. W ich miejsce zainstalowano urządzenia zupełnie nowe. Zostały wykonane według specjalnie przygotowanego projektu. Są oryginalne i nie znajdziemy podobnych w żadnym innym miejscu w Polsce. Dodajmy, że zostały wykonane z drewna o najwyższej jakości i wytrzymałości – robinii akacjowej. Przy ścieżce dostrzeżemy tematyczne tablice informacyjne pokazujące jak ćwiczyć, ale też pouczające jak zachować się w przypadku spotkania z dzikiem i pokazujące atrakcje czekające na nas w parku Młocińskim.

Inwestycję przeprowadził nadzorowany przez zastępcę burmistrza Grzegorza Pietruczuka Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Bielany. Bezcenna  przy realizacji projektu okazała się też współpraca z Lasami Miejskimi – Warszawa oraz kreatywne uwagi zgłaszane przez entuzjastów biegania zrzeszonych w „Naprzód Młociny”.

– To bardzo bezpieczne miejsce – zaznacza Grzegorz Pietruczuk. – Nadaje się do treningów dosłownie dla każdego, bez względu na jego stopień zaawansowania biegowego. Doskonale się również   komponuje pod względem wizualnym z pobliskim placem zabaw.

Warto bowiem dodać, że kiedy kilka lat temu Agnieszka Gola, wiceprzewodnicząca Samorządu Młocin zgłosiła projekt placu zabaw postanowiono, iż każda kolejna inwestycja musi  współgrać stylem, materiałami i kolorystyką z powstałym placem. Taki charakter ma mieć też  przewidziany do realizacji w przyszłym roku projekt placu zabaw dla młodzieży i dorosłych.

Władysław Adamski

Udostępnij

About Author