sobota, 2 grudnia

Pożegnanie lata w Ursusie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Marcin Kalicki

Niesamowite atrakcje i moc wrażeń czekały na mieszkańców Ursusa w ostatni weekend. Z okazji pożegnania lata w parku Czechowickim władze dzielnicy zorganizowały piknik, na który przybyli mieszkańcy z całej Warszawy.

Na wszystkich, którzy pojawili się w sobotę w parku czekało mnóstwo niespodzianek. Najmłodsi mogli skorzystać z atrakcji rekreacyjno-sportowych takich jak: euro bungee, kraina klocków lego, dmuchany plac zabaw z przeszkodami Disneyland, wioska indiańska i dmuchane zjeżdżalnie. Było bardzo lubiane przez dzieci malowanie buziek, ale również szukanie złota czy też strzelanie z łuku. Można było również przejechać się „Ogórkiem” – popularnym niegdyś autobusem przypominającym kształtem to warzywo.

– Powoli kończymy sezon letnich imprez plenerowych w Ursusie. W tym roku dla mieszkańców naszej dzielnicy wystąpiły wspaniałe gwiazdy  z Polski i ze świata. Tym razem gościmy francuską piosenkarkę Alizée oraz  legendę polskiego rocka, zespół Lady Pank. To był  niezapomniany wieczór. Dziękuję za liczny udział i wspólną zabawę – powiedziała Urszula Kierzkowska, burmistrz dzielnicy Ursus. Na scenie można było usłyszeć także Jacka Kawalca z Orkiestrą.

Z wydarzenia zadowoleni byli także mieszkańcy dzielnicy. – Cieszę się, że takie imprezy organizowane są u nas w Ursusie. Dopóki jest jeszcze ciepło bardzo lubimy przychodzić z dziećmi do parku Czechowickiego. To miejsce ma swój klimat, a jak jeszcze mamy w nim takie wydarzenia jak w ten weekend, gdzie można połączyć coś dla dzieci i coś dla rodziców to jest to dla nas najlepsza forma odpoczynku – powiedziała Małgorzata Wiechowska. – W tym roku władze dzielnicy po raz kolejny bardzo miło mnie zaskoczyły. Mieliśmy już tego lata w parku Czechowickim piosenki Anny Jantar, było wspólne śpiewanie piosenek powstańczych, dzisiaj mamy Jacka Kawalca z piosenkami Joe Cockera czy Lady Pank, a dla nieco młodszych ode mnie Alizée – dodała Irena Konotopska.

Niebawem  na mieszkańców czeka kolejna wielka impreza muzyczna w parku Czechowickim – Disco Ursus 2018. Będzie to koncert gwiazd muzyki disco polo.

Udostępnij

About Author