sobota, 2 grudnia

Spotkajmy się Razem na Bielanach

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Władysław Adamski

Tylko w ciągu pierwszych dwudziestu dni września stowarzyszenie Razem dla Bielan zorganizowało 23 spotkania z mieszkańcami dzielnicy. Dodając do tego zebrania na osiedlach można uznać aktywność członków stowarzyszenia za imponującą.

Filarem spotkań bezpartyjnego komitetu wyborczego Stowarzyszenia „Razem dla Bielan” są dwugodzinne spotkania odbywające się w różnych miejscach dzielnicy. Odbywają się przy stacjach metra, obok punktów handlowych, a także w charakterystycznych punktach Bielan. Łączy je to, że wszystkie trwają dwie godziny. Zaczynają się o 17.00 i kończą o 19.00.

–  Jesteśmy bezpartyjnym komitetem i w przeciwieństwie do partii politycznych nie korzystamy z dotacji, a nasze środki są bardzo skromne. Dlatego wychodzimy do mieszkańców i rozmawiamy wszędzie, gdzie tylko można – wyjaśnia przewodniczący Stowarzyszenia „Razem dla Bielan” Grzegorz Pietruczuk. 

Z dotychczasowych spotkań wynika, że mieszkańcy chętnie włączają się do dyskusji. Najczęściej przewijającymi się tematami są sprawy związane z komunikacją miejską, bezpieczeństwem, remontami,  ale też ze stanem dróg. Często pojawia się również temat placów zabaw, gdzie  Grzegorz Pietruczuk ma się czym pochwalić. To właśnie dzięki jego staraniom pojawiło się na Bielanach wiele  tego typu miejsc, a  zmodernizowanych placów zabaw jest jeszcze więcej. –  Czekamy na każdego, kto ma do nas jakiekolwiek pytania – dodaje  uczestnicząca w dotychczasowych spotkaniach na Rudzie przewodnicząca zarządu samorządu mieszkańców osiedla Ruda Ewa Turek. – Jesteśmy otwarci na sugestie.

W spotkaniach biorą także udział inni kandydaci startujący w wyborach z list komitetu wyborczego „Razem dla Bielan”, w tym obecne radne: Anna Czarnecka i Iwona Walentynowicz oraz Włodzimierz Piątkowski, zastępca burmistrza dzielnicy Bielany.

– Warto dodać, że osoby, które nie mogą z różnych względów przyjść na spotkania, a chciałyby porozmawiać o przyszłości Bielan, mogą napisać do nas na Facebooku – proponuje kandydujący z Chomiczówki  Krystian Lisiak.

Kandydaci komitetu wyborczego „Razem dla Bielan” przekonują też dlaczego warto głosować na lokalne komitety zamiast na partie polityczne. – My nie będziemy skrępowani instrukcjami prezesów i partyjnych bonzów – konkluduje Grzegorz Pietruczuk. – Nie będziemy wyrażać wdzięczności rozdając stanowiska i posady. Dla nas liczy się tylko głos mieszkańców dzielnicy.

Udostępnij

About Author