sobota, 2 grudnia

Mamy jedynkę

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Andrzej Rogiński

Państwowa Komisja Wyborcza 26 września wylosowała numery na listach wyborczych do wyborów samorządowych dla poszczególnych komitetów. W losowaniu wzięło udział 10 komitetów wyborczych o zasięgu ogólnokrajowym.

Udział w tym losowaniu przysługiwał jedynie tym komitetom, które zarejestrowały listy w co najmniej połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików wojewódzkich. Wylosowany numer przyjmą listy danego komitetu nie tylko w wyborach do sejmików, ale także w wyborach do rad powiatów,  rad gmin i dzielnic.
Wylosowane numery:
Lista nr 1 – KWW Bezpartyjni Samorządowcy
Lista nr 2 – KW Polskie Stronnictwo Ludowe
Lista nr 3 – KW Partia Zieloni
Lista nr 4 – KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
Lista nr 5 – KKW SLD Lewica Razem
Lista nr 6 – KW Partia Razem
Lista nr 7 – KW Ruch Narodowy RP
Lista nr 8 – KWW Kukiz’15
Lista nr 9 – KWW Wolność w Samorządzie
Lista nr 10 – KW Prawo i Sprawiedliwość

Jak z powyższego widać kandydaci na radnych dzielnic, do Rady Warszawy i do Sejmiku Mazowsza z listy KWW Bezpartyjni Samorządowcy będą korzystać z przywileju posługiwania się numerem 1.

Teraz cała Polska dowiedziała się, że Bezpartyjni Samorządowcy istnieją i przeciwni nam propagandyści nie będą tego faktu w stanie zamieść pod dywan. Jest nas wielu i czujemy wzrost poparcia. Przecież ludzie wiedzą, że jesteśmy spośród nich, że mamy realne programy. Wyborcy mają własne zdanie i dlatego na nich liczymy. Jesteśmy świadomi tego, że bezpartyjnych Polaków jest więcej niż partyjnych. Teraz nie trzeba wybierać mniejszego zła. Teraz istnieje trzecia siła, mocna poparciem ludzi.

Udostępnij

About Author