poniedziałek, 15 lipca

Pumptrack

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

14 października (niedziela) o godzinie 10.00 zostanie otwarty największy pumptrack na Mazowszu. Ma 255 m długości, 1300 m kw. powierzchni, „hopki”, profilowane muldy i zakręty – to tylko niektóre elementy największego na Mazowszu toru rowerowego, który powstał na Ursynowie.

Pumptrack Warszawa Ursynów zaprojektowany i wykonany przez poznańską firmę BTProject, powstał w ramach realizacji projektu z budżetu partycypacyjnego na rok 2016. Inicjatorem budowy był Piotr Krajewski, prezes Zarządu Stowarzyszenia Kazoora, jeden z najlepszych w Polsce zawodników w dirt jumpingu – odmianie kolarstwa grawitacyjnego. To on złożył projekt budowy toru w budżecie partycypacyjnym. Koszt budowy pumptracka wyniósł finalnie 402 tys. złotych. Obiekt jest częścią BikePark Kazoora znajdującego się we wschodniej części parku Trzech Szczytów (park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK) od strony ul. Belgradzkiej.

– Z obiektu mogą korzystać zarówno rowerzyści, jak i osoby jeżdżące na deskorolkach, wrotkach, hulajnogach. Dzięki asfaltowej nawierzchni korzystanie z pumptracka będzie możliwe i bezpieczne nawet w mniej sprzyjających warunkach pogodowych. Przeszkody toru, wraz z zakrętami, tworzą zamkniętą pętlę, po której można jeździć w obu kierunkach – mówi Piotr Krajewski ze Stowarzyszenia Kazoora. – W otoczeniu nowoczesnego toru znalazły się także ławki, plac do wypoczynku oraz kosze na śmieci, co czyni obiekt dobrym miejscem do spędzenia wolnego czasu.

Z okazji oficjalnego otwarcia obiektu organizatorzy zapraszają na pięciogodzinne wydarzenie, podczas którego będzie można zobaczyć efektowne show rowerowe w wykonaniu instruktorów z BikePark Kazoora. Przeprowadzone zostaną także warsztaty z bezpieczeństwa oraz podstaw pierwszej pomocy. Obiekt będzie ogólnodostępny, a korzystanie z niego bezpłatne.

Udostępnij

About Author