poniedziałek, 20 maja

Studenci zwiedzają Warszawę

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Studia to dla wielu nowy rozdział w życiu. Wybór organizacji studenckich, nowi znajomi, przeprowadzka z rodzinnego miasta, pierwsze zetknięcie z dziekanatem… Jak w natłoku tak wielu spraw świeżo upieczony student może znaleźć czas na poznanie Warszawy? Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi Samorząd Studentów SGH, organizując Wielkie Zwiedzanie Warszawy – które zaciekawi nie tylko tych, dla których to miasto stanowi wielką niewiadomą, ale także rodowitych warszawiaków, którzy uważają, iż znają je od podszewki.

Wielkie Zwiedzanie Warszawy 2018 to już dziesiąta edycja projektu mającego na celu zapoznanie nowo przyjętych studentów Szkoły Głównej Handlowej z historią stolicy i jej najciekawszymi miejscami. Odbędzie się ono w weekend 20 i 21 października. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, jak szeroką ofertę kulturalną proponuje Warszawa: odwiedzić najważniejsze muzea i wystawy czy wygrać bilety na sztuki do teatrów. Poznają tajemnice nie tylko kultowych miejsc stolicy, lecz także jej kuluarowych zakątków. Dzięki WZW dowiedzą rzeczy, których nie znaleźliby w żadnym turystycznym przewodniku.

Te dwa wyjątkowe dni studenci spędzą intensywnie i zapomną o nudzie! W sobotę zostaną oprowadzeni przez profesjonalnych przewodników specjalnie przygotowanymi trasami tematycznymi, obejmującymi zarówno najważniejsze punkty na mapie Warszawy, jak i zagadkowe miejsca stolicy, znane tylko niektórym. Uczestnicy zjedzą także obiad w jednej z lokalnych restauracji oraz wezmą udział w niezapomnianej imprezie w jednym z najpopularniejszych klubów w mieście. Następnego dnia, w niedzielę, czeka ich Wielka Wyżerka, która zaznajomi ich z bogatą ofertą kulinarną warszawskich lokali oraz niekonwencjonalna gra miejska, zorganizowana na potrzeby uczestników WZW. Podczas trwania wydarzenia studenci będą także mogli wygrać w konkursach vouchery na posiłki w warszawskich lokalach, na wyjścia ze znajomymi na kręgle lub bilard, czy zajęcia w klubie fitness oraz bilety do teatrów i kin.

Warto wspomnieć, że Wielkie Zwiedzanie Warszawy to projekt tworzony dla studentów przez studentów – dzięki temu organizatorzy dokładnie znają potrzeby uczestników.

– Chcemy, aby studenci jak najwięcej wynieśli z udziału w naszym projekcie. Intensywnie pracujemy nad każdą jego częścią, tak, by łączyła w sobie naukę z rozrywką. WZW to obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy chcą spojrzeć na Warszawę z innej strony i nie mieć już nigdy problemu ze znalezieniem miejsca, w którym warto spędzić wolny czas z przyjaciółmi. Przedostatni weekend października poświęcony na Wielkie Zwiedzanie Warszawy będzie jednym z najbardziej intensywnych i wartościowych weekendów w studenckim kalendarzu – zapowiada Krzysztof Gabryszewski z Samorządu Studentów SGH.

Wszystkie atrakcje zapewniają uczestnikom nie tylko nabycie wiedzy o najważniejszych lokacjach w stolicy, ale także umożliwiają zawiązanie mnóstwa nowych znajomości, a przede wszystkim – gwarantują niesamowite wspomnienia!

Co istotne, Wielkie Zwiedzanie Warszawy co roku wspierają lokalne firmy i instytucje. W tym roku partnerami projektu są m.in. Teatr Dramatyczny, Teatr Narodowy, Filharmonia Narodowa, Kino Praha, Manekin, Hula Kula, Radio Kampus czy portal Twoja Kultura. Patronat prasowy sprawuje „Południe”.

Bilety na Wielkie Zwiedzanie Warszawy 2018 w cenie 15 zł nabyć będzie można w tygodniu poprzedzającym wydarzenie w budynku głównym (G) Szkoły Głównej Handlowej przy al.  Niepodległości 162. Warto także sprawdzić fanpage WZW na Facebooku:  https://www.facebook.com/wielkiezwiedzaniewarszawy/

Udostępnij

About Author