poniedziałek, 20 maja

Bielańskie Sportowe Mikołajki dla Seniorów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Władysław Adamski

W hali sportowej CRS Bielany odbyły się 9 grudnia Bielańskie Sportowe Mikołajki dla Seniorów. Impreza przebiegła zgodnie z planami organizatorów. Było zdrowo, aktywnie i sportowo.

Tegoroczne Mikołajki połączone zostały z podsumowaniem programu „Senior starszy – sprawniejszy” oraz stuleciem odzyskania niepodległości.

-Jestem dumny z naszych bielańskich seniorów – zaznaczył na wstępie Grzegorz Pietruczuk,  burmistrz Dzielnicy Bielany. – Jest dopiero dziesiąta rano, a  państwo przybyliście tak tłumnie, że świadczy to tylko pozytywnie o  waszej aktywności.

Burmistrzowi towarzyszył w ceremonii otwarcia współorganizator imprezy prezes TKKF „Chomiczówka” Jacek Bączkowski.

Zaraz potem „w uznaniu wybitnych osiągnięć sportowych w roku stulecia odzyskania niepodległości” odbyło się wręczenie Pucharu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Otrzymał go Robert Banasiuk, menadżer sportu z CRS Bielany. W tym roku zajął on II miejsce w Pucharze Polski kulturystów. Następnie został powołany do Kadry Narodowej i wystartował w Mistrzostwach Świata, które odbyły się 11 listopada. Chociaż nie stanął na podium, to pokonał wielu mistrzów z innych krajów i uplasował się w ścisłej czołówce. Postęp jakiego zawodnik  w tym roku dokonał oznaczał ogromny skok i uzasadniał przyznanie tej wyjątkowej nagrody. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że  Prezydent ufundował tylko 100 pucharów (na stulecie odzyskania niepodległości).

Chwilę po oficjalnych ceremoniach rozpoczęła się część sportowo- rekreacyjna. Były wspólne tańce z wodzirejem i konkurs z nagrodami. Odbyły się również zajęcia z jogi. Bardzo okazała była także propozycja zajęć fitness. Ćwiczono wykorzystując gymstick, piłki oraz gumy.

Warto dodać, że dla każdego z uczestników przygotowano pakiet startowy, wodę banana, drobny upominek i poczęstunek. W trakcie Mikołajek seniorzy mieli również możliwość skorzystania z badań ciśnienia tętniczego, badania tkanki tłuszczowej oraz z porad dietetyka.

Organizatorami imprezy byli: Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy, CRS Bielany oraz TKKF „Chomiczówka”.

– Sportowe Mikołajki organizujemy od czterech lat i zawsze cieszą się one ogromną popularnością. – podsumował Jacek Bączkowski, prezes TKKF „Chomiczówka” współorganizator imprezy.

W tegorocznych Mikołajkach wzięło udział  około 200 osób.

Udostępnij

About Author