poniedziałek, 20 maja

Regał i kreatywne pisanie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży XXXI, ul. Tyniecka 40a 

Wystawa „Regał – spotkania z książką autorską” od 4 do 29 marca 2019 

Regał to w założeniu rodzaj wystawy objazdowej, prezentującej książki autorskie, połączonej ze spotkaniami i warsztatami prowadzonymi przez samych autorów. Książki to wypożyczone na czas wystawy/warsztatów dzieła artystów, które nie ujrzały świateł księgarń. Książki autorskie – przepiękne, zabawne, o głębokiej treści, nietuzinkowym wykonaniu, osobiste – wreszcie mają swoją szansę!

I to najlepszą z możliwych, bo nie dość, że mają szansę na kontakt z czytelnikiem, to jeszcze na ich podstawie autorzy będą mogli przeprowadzić wyjątkowe warsztaty. Książki autorskie to takie książki tworzone przez „jednoosobowe fabryki”, od A do Z. Książki autorskie to pojemna kategoria, która łączy w sobie zarówno książki artystyczne jak i picturebooki czy ilustrowane opowieści. Warunek jest jeden – muszą one być wymyślone i zaprojektowane przez jedną osobę.

Wystawie towarzyszy warsztat „Zielnik pocztowy” z udziałem Anny Trzpil-Zagórskiej – 20 marca, godzina 17.00

Warsztat Kreatywnego Pisania

Zapraszamy młodzież, dorosłych i bardzo dorosłych na inny warsztat kreatywnego pisania. Czekamy na osoby, które są ciekawe siebie i INNEGO. Na tych, którzy pragną otworzyć się na rozmowę, rozwinąć swą kreatywność we wspólnym działaniu i popracować nad swoim – także tym nieodkrytym! – talentem pisarskim.

Podczas zajęć:

  • udoskonalisz swój warsztat pisarski
  • poznasz w praktyce podstawowe narzędzia, jakimi dysponuje pisarz (formy i język narracji, środki stylistyczne, budowanie postaci, fabuły itd.)
  • poćwiczysz pisanie dialogów i monologów
  • stworzysz kilka krótkich form literackich
  • dowiesz się, jak wystrzegać się najczęstszych błędów
  • weźmiesz udział w tworzeniu i nagraniu słuchowiska

Zajęcia są nieodpłatne.

Prowadzi: Monika Abramowicz – mgr filologii polskiej (UW), arteterapeutka (AUS), redaktorka, dziennikarka, copywriter, poetka, autorka reportaży, tekstów piosenek, bajek i tekstów o sztuce.

Spotykania odbywają się we wtorki: 12, 19, 26 marca, 2, 9, 16 kwietnia, 7, 14 maja 2019 r. zawsze w godzinach 16.00 – 18.30
Udział w warsztacie można zgłaszać pod adresem:  mkabramowicz@gazeta.pl (w tytule: Warsztat Kreatywnego Pisania) lub telefonicznie pod nr telefonu: 501 137 450. Liczba miejsc ograniczona.

Udostępnij

About Author