wtorek, 23 kwietnia

Otyliada

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W nocy z 16 na 17 marca odbył się Ogólnopolski Maraton Pływacki „Otyliada”. Chętni mogli spróbować swoich sił aż na 48 pływalniach w całym kraju. W Warszawie gospodarzem imprezy było CRS Bielany.

„Otyliada” to największa masowa impreza pływacka w naszym kraju. W dotychczasowych pięciu „Otyliadach” uczestniczyło 11 tysięcy Polaków. Pierwszy maraton miał charakter lokalny i został zorganizowany w Myszkowie. Od 2014 roku stał się imprezą ogólnopolską. Dla jednych „Otyliada” jest okazją do zabawy, dla kolejnych szansą na sprawdzenie swoich możliwości. Głównym celem imprezy jest jednak zainteresowanie aktywnością fizyczną.

– Biorę udział w „Otyliadzie”, gdyż chcę zobaczyć ile wytrzymam – przyznał szczerze jeden z uczestników.

W „Otyliadzie” wystartować mógł dosłownie każdy. Nie było żadnych ograniczeń wiekowych, a za zgodą rodziców mogły wziąć udział także osoby niepełnoletnie. Liczba miejsc była jednak ograniczona. W CRS Bielany wystartowało 36 zawodników. W całej Polsce ponad 2500 osób. Jednym z uczestników był Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy Bielany.

–  Bardzo lubię sport – powiedział przed startem Grzegorz Pietruczuk. – Nie unikam wyzwań, a to wymagająca dyscyplina i będzie dobrym przetarciem przed sezonem. W ubiegłym roku przepłynąłem z Helu na Mierzeję Wiślaną, a w tym planuję przepłynąć w Bałtyku jeszcze dłuższy dystans.

Start nastąpił o godzinie 18.00. Kolejne dwanaście godzin to zmaganie się z samym sobą. Chodziło o to, aby przepłynąć w tym czasie jak najdłuższy dystans. W CRS Bielany dokonał tego Tomasz Ławiński. Przepłynął on w tegorocznej „Otyliadzie”- 36. 400 metrów. Zwycięzca, którym okazał się  w tym roku Jakub Jasiński przepłynął ponad 51 kilometrów. Wynik ustanowiony został na pływalni w Chrzanowie. Warto jednak dodać, że rekord „Otyliady” należy do Sebastiana Karasia, który przepłynął w 2016 roku ponad 54 kilometry.

Świetnie się również spisał burmistrz Pietruczuk. Na pływalni CRS Bielany pokonał on 21 kilometrów 125 metrów i zajął 11 miejsce.

Po dwunastu godzinach wyczerpującego pływania nastąpiła dekoracja najbardziej wytrwałych i najlepszych zawodników.  Otrzymali oni nagrody, medale i puchary.

– Gratuluję nie tylko najwytrwalszym, ale wszystkim uczestnikom – powiedział poproszony po zakończeniu imprezy o komentarz burmistrz Pietruczuk.

W.A.

Udostępnij

About Author