poniedziałek, 15 lipca

Woronicza do Żwirek

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wiktor Krakowski

Przebicie ul. Jana Pawła Woronicza do al. Żwirki i Wigury jest istotną inwestycją drogowa na Mokotowie. Po oddaniu całości inwestycji do użytkowania, co ma nastąpić pod koniec lipca 2020 r.,  spodziewane jest odkorkowanie ul. Etiudy Rewolucyjnej. Tamtędy mnóstwo samochodów przejeżdża w godzinach szczytu do i ze Służewca biurowego, zwanego Mordorem. Wielu kierowców będzie mogło przejechać z tej części Mokotowa na Ochotę. Trzeba pamiętać, że lepsze połączenia drogowe to nie tylko wygoda dla użytkowników samochodów ale także mniej zanieczyszczeń powietrza spalinami i ścieranymi oponami.

U zbiegu ul. J.P. Woronicza z ul. Etiudy Rewolucyjnej już powstało rondo. Stamtąd asfalt prowadzi łukiem w prawo aż do drugiego ronda. Oba ronda i odcinek pomiędzy nimi otrzymały zieloną oprawę roślin. Trasa ta biegnie wzdłuż wykopu linii kolejowej łączącej przystanki Warszawa-Służewiec i Warszawa-Żwirki i Wigury. Po drugiej stronie trasy budowane są osiedla deweloperskie.

Za drugim z wymienionych rond znajduje się ul. Przejazd. Asfalt na niej znajdujący się zostanie zerwany i powstanie ulica dorównująca standardom przedłużonej ul. Woronicza. Inwestycję nadzoruje Urząd Dzielnicy Mokotów. Wnioskodawcami był Bezpartyjny Mokotów. Zasługą władz Mokotowa jest doprowadzenie do realizacji tej potrzebnej inwestycji.

W głębi widać rondo Woronicza – Etiudy Rewolucyjnej. Fot. autora

Udostępnij

About Author