poniedziałek, 20 maja

Bielańskie inwestycje

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Długo oczekiwany remont żłobka i budowa nowego przedszkola na osiedlu Ruda są w zasięgu wzroku. Miejscy radni uchwalili budżet, który sprawia, że inwestycje te stają się realne.

W sumie na oba projekty w budżecie zarezerwowano 10 milionów złotych. Batalia o zmaterializowanie pomysłów trwała jednak długo.

Z interpelacją w sprawie przedszkola i jego części żłobkowej w tej kadencji samorządu wystąpiła już 22 stycznia 2019 roku Ewa Turek, radna ze Stowarzyszenia „Razem dla Bielan”. Zaznaczając, że budynek położony przy ulicy Klaudyny 8 wymaga ciągłych napraw domagała się zaplanowania stosownej inwestycji. W rezultacie w miejscu wysłużonego przedszkola „Pod Kasztanem” powstanie nowy budynek. Inicjatywę poparł Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk. Ze zrozumieniem odnieśli się do niej również bielańscy i warszawscy radni.

Sukcesem zakończyły się także zabiegi radnej Iwony Walentynowicz o remont szkoły filialnej przy ulicy Arkuszowej. Pierwsze działania w tej sprawie podejmowała jeszcze jako przewodnicząca Rady Rodziców. W końcu się udało. Na realizację tego zadania zaplanowano w budżecie 2,7 miliona złotych.

– Mimo tego, że zmiany podatkowe, wzrost Janosikowego oraz niewystarczająca subwencja oświatowa uszczuplą budżet miasta o 1,2 miliarda złotych zdołaliśmy utrzymać budżet dzielnicy Bielany na niezmienionym poziomie – mówi burmistrz Grzegorz Pietruczuk. – Dziękuję również za starania i pomoc wszystkim, dzięki którym udało się pozyskać nam dodatkowe środki z miasta.

Władysław Adamski

Udostępnij

About Author