wtorek, 23 kwietnia

Klub Małego Pisarza

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

– Pomysł wziął się stąd, że mój przyjaciel, Jakub Jabłonka ma małe dzieci. Doszliśmy do wniosku, że zamiast opowiadać dzieciom o książkach można je napisać wspólnie z nimi. Tak powstały warsztaty Klub Małego Pisarza – mówi Paweł Łęczuk.

– Zbieramy dzieci w wieku między 6 a 12 rokiem życia i pracujemy z ich wyobraźnią. – kontynuuje Paweł Łęczuk – Pytamy je o bohatera, miejsce akcji, czas akcji, o treść historii. Wszystko to zapisujemy i układamy w formie opowiadania. To trzy kartki plus okładka. Na okładce umieszczone są imiona i nazwiska dzieci – współautorów. Obok treści jest miejsce na ilustracje. Każde dziecko otrzymuje egzemplarz książeczki i ilustruje je według własnego uznania.

„Nauczenie dzieci miłości do książek, to duże wyzwanie społeczne. Klub Małego Pisarza wciągnie dzieci w proces twórczy, pozostawiając konkretny ślad w postaci książki, którą dziecko zabiera do domu i z dumą pokazuje rodzicom. Tego typu zajęcia rozwijają dzieci na wielu płaszczyznach: od pracy w grupie, poprzez zaangażowanie twórcze i trening wyobraźni, po dobrą zabawę i pewność siebie. Warsztaty w ramach Klubu Małego Pisarza zaowocują powstaniem 36. unikalnych książeczek w trakcie 72. godzin pracy.
W bezpłatnych zajęciach Klubu Małego Pisarza będzie miało szansę wziąć udział ponad 380 dzieci.” – czytamy w uzasadnieniu jednego z mokotowskich projektów budżetu obywatelskiego pod nazwą Klub Małego Pisarza.

Autor projektu, Paweł Łęczuk zaproponował by warsztaty odbywały się w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr III przy ul. Tuchlińskiej. Projekt ten umieszczony jest pod numerem 22. Głosowanie trwać będzie do 15 września.

Andrzej Rogiński

Udostępnij

About Author