poniedziałek, 20 maja

O Laur Wiecha

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rusza Turniej wypowiedzi satyrycznej o Laur Wiecha 2020. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 października. Organizatorzy Turnieju czekają na internetowe piosenki, monologi, skecze, propozycje pantomimiczne, chóralne, tudzież filmiki internetowe.

O poziomie Turnieju świadczy nie tylko jego renoma ale także skład Jury. Zasiadaja w nim: Artur Andrus – poeta i satyryk, Cezary Domagała – dyrektor artystyczny Teatru Rampa, Krzysztof Jaślar – reżyser, dziennikarz. Dyrektorem artystycznym Turnieju jest Maciej Gąsiorek – aktor Teatru Rampa.

SUPER NAGRODY

W kategorii „humoremwpandemie.pl” – śmichu – chichu z pandemią w tle:

Zwycięzcy przypadnie Statuetka Lauru Wiecha, bilety na mecze Polskiej Reprezentacji w Piłce Nożnej od PGE Narodowy z łóżeczkami w Hit Hotelu, Dzień w kamaszach – naukie jazdy czołgiem z 1 Warszawską Brygadą Pancerną z inszymi wojskowymi atrakcjami (pakiecik dla 4 os.).

W kategorii „Zdrowego Humoru!” – poza pandemiczne śmichu-chichu: Dla zwycięzcy przewidziano 4-osobowy weekend w Hotelu Zamek Gniew dla familii, Dzień w kamaszach – naukie jazdy czołgiem z 1 Warszawską Brygadą Pancerną z inszymi wojskowymi atrakcjami (pakiecik dla 4 os.).

Nagroda ZAiKS 2000 zł.

Idea Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha: Satyryczny zmysł obserwacji wydarzeń dnia codziennego, przełamanie żartem niedostatków egzystencji, przywracanie pogodnego spojrzenia na świat, pomysł na satyryczną zabawę, wyśmianie tego, co na to zasługuje oraz mądre wzruszenie, stanowią ideę przewodnią „Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha” i są kierunkiem oceny jurorów Turnieju.

Turniej Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha nie jest autorskim turniejem Patrona satyrycznych zmagań. Pamiętając o twórczym uśmiechu i życzliwości Stefana Wiecheckiego uczestnicy mogą prezentować prace dowolnych autorów i kompozytorów lub twórczość własną, która może być dodatkowo uhonorowana. Wspólna zabawa estradowa kieruje się ideą literackiej twórczości Patrona i w takim spojrzeniu będzie oceniana przez Jury Turnieju w każdej jego edycji.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 18 października, niedziela godz. 20.00.

Natomiast 19 października o godz. 20.00 zostaną udostępnione dla internautów na czas jednego tygodnia dwie ścieżki na You Tubie, każda dla jednej kategorii, na których internauci będą mogli głosować na nagrodę publiczności.

Ogłoszenie wyników nastąpi 26 października o godz. 18.00 poprzez zamieszczenie protokołu Jury na stronie Stowarzyszenie Gwara Warszawska / V Turniej Wypowiedzi Satyrcznej o Laur Wiecha

Strona Turnieju i szczegóły: http://gwara-warszawska.waw.pl/v-turniej-wypowiedzi-satyrycznej-o-laur-wiecha/

Cztery  edycje są do obejrzenia na: http://spolecznosc.targowek.waw.pl/page/index.php?str=1737

Biuro Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha: twsolaurwiecha@gmail.com; +48 668 190 999.

Czytelników „Południa” – które ponownie objęło patronat medialny nad Turniejem – pozdrawia Maciej Gąsiorek, twórca Turnieju.

Fot. arch. organizatora

Udostępnij

About Author