poniedziałek, 15 lipca

Pływacy z Bielan mistrzami Polski

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ogromny sukces zanotowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego G-8 Bielany. Na rozgrywanych 12 i 13 lutego w Dębicy Klubowych Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu zajęli pierwsze miejsce.

 Mistrzostwa odbyły się na 50-metrowej pływalni. Do rywalizacji przystąpiło 16. najlepszych drużyn juniorskich z całego kraju. UKS G-8 Bielany reprezentowało 29. zawodników. Wśród nich byli uczniowie LIX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Lindego 20 oraz dwóch młodszych zawodników, będących uczniami Szkoły Podstawowej nr 263 przy ulicy Szegedyńskiej 11.

Zawodnicy z Bielan  okazali się bezkonkurencyjni potwierdzając tym samym dominację w pływaniu juniorskim w Polsce. Wygrali wszystkie sztafety pozostawiając w tyle   konkurentów.

Najlepszymi zawodnikami mistrzostw według liczby zdobytych punktów zostali w kategorii dziewcząt i chłopców  w wieku 14-16 lat: Drynkowska Lena, Maksymowicz Nina, Brzóska Jan i Kozłowski Stanisław. W kategorii kobiet i mężczyzn w wieku 17-19 lat rywalizację zdominowali  natomiast: Jabłońska Martyna, Buszka Kornelia, Jaśkiewicz Adrian, Masiuk Ksawery, Radziszewski Krzysztof i Uryniuk Paweł.

Sukces został zauważony. Gratulacje młodym zawodnikom złożył Burmistrz Dzielnicy Bielany.

– To duże osiągnięcie potwierdzające, że talentów pływackich na Bielanach nie brakuje – powiedział burmistrz Grzegorz Pietruczuk. – Nie będę zdziwiony, gdy w przyszłości zawodnicy ci sięgną po sukcesy w rywalizacji seniorskiej. Są ku temu na najlepszej drodze.

Władysław Adamski

Udostępnij

About Author