poniedziałek, 15 lipca

Warsaw Indoor Triathlon 2021

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W Centrum Rekreacyjno-Sportowym na Bielanach odbyły się 28 lutego zawody triathlonowe. Ta niezwykle wymagająca dyscyplina przeznaczona dla zawodników o wyjątkowej kondycji i samozaparciu była doskonałą okazją do sprawdzenia formy przed rozpoczęciem sezonu.

Udział w zmaganiach wzięło 131. zawodników i zawodniczek. Warunkiem uczestnictwa w imprezie pod nazwą Warsaw Indoor Triathlon 2021, która odbywała się w reżimie sanitarnym i bez udziału kibiców było posiadanie przez zawodnika ważnej licencji.

Uczestnicy zostali podzieleni na 11 grup. Do każdej z grup przydzielono 12 zawodników. Na początek zawodnicy mieli do przepłynięcia 600 metrów. Zaraz potem musieli pokonać 15 kilometrów na rowerze stacjonarnym, a na koniec przebiec 3 kilometry na bieżni mechanicznej. Wszystkie konkurencje odbyły się w zamkniętym kompleksie sportowym CRS Bielany przy ulicy Lindego 20. Pierwsi zawodnicy wystartowali już o godzinie 8.30. Nie było łatwo! Dla uczestników wyznaczony został bowiem limit czasowy wynoszący 80 minut. W przypadku, gdyby zawodnik nie zdołał pokonać wszystkich trzech konkurencji w wyznaczonym czasie nie zostałby sklasyfikowany.

Na szczęście uczestnicy byli w dobrej formie i potwierdzali to wynikami. Zawody ukończyło 112 zawodników, w tym 14 zawodniczek. Wśród startujących wypatrzyliśmy Grzegorza  Pietruczuka, burmistrza Dzielnicy Bielany. W tej bardzo wymagającej rywalizacji zajął on miejsce w połowie stawki wyprzedzając wielu młodszych uczestników.

– Triathlon to doskonały sposób na poznanie swoich możliwości – skomentował Grzegorz Pietruczuk. –  Dla mnie osobiście oraz dla wielu startujących to również świetna okazja do przygotowania się do międzynarodowych zawodów, które odbędą się 6 czerwca.

W kategorii kobiet zwyciężyła Agnieszka Kropiewnicka wyprzedzając Katarzynę Jonio i Aleksandrę Krawczyk. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Sebastian Karaś z imponującym wynikiem 33 minut 52 sekund. Drugi był Maciej Ogrodnik, a trzeci Patryk Gąsior.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli Warsaw Indoor Triathlon 2021 otrzymali na mecie pamiątkowe medale. Zdobywcom trzech pierwszych miejsc w kategorii kobiet i mężczyzn wręczono ponadto statuetki.

Organizatorem zawodów, które odbywały się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Bielany,  był Polski Związek Triathlonowy.

Jerzy Konarski

Udostępnij

About Author