poniedziałek, 20 maja

Молимося, що все буде добре!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Modlimy się, żeby wszystko było dobrze! – performance

Premiera: 17 marca 2022, godzina 20.00. Drugi spektakl: 18 marca, piątek

Wstęp wolny.

Wstrząsający zapis pierwszych dni rosyjskiej napaści na Ukrainę. Opowieść mieszkańców Czernihowa, Miasta, którego już nie ma… 24 lutego 2022 o godzinie 3.45 wojska rosyjskie napadły na Ukrainę. Odgłosy wybuchów, rakiety niszczące budynki mieszkalne, zamknięte sklepy, życie w ciągłym strachu przed putinowskimi żołdakami, a z drugiej strony heroiczna walka o wolność!

Spektakl Teatru Druga Strefa będzie opowieścią o pierwszych dniach wojny. Opowieścią, która powstaje na podstawie wiadomości przesyłanych do Teatru od przyjaciół z Czernihowa. Olexander, Andriy, Irina, Dasha, Dina… Ta historia niestety jest prawdziwa, dzieje się tu i teraz.

Przed spektaklem zostanie pokazany krótkometrażowy film dokumentalny pod tytułem Сім’я,  zrealizowany na peronie dworca autobusowego Warszawa Zachodnia. Film opiera się na wypowiedziach obywateli Ukrainy, którzy na wieść o wybuchu wojny postanawiają wrócić do swojej ojczyzny.

Realizacja: Marcin Kossowski. Współpraca: Maria Syrotiuk, Feliks Platowski. Autorzy: Olexader, Andriy, Irina, Dasha, Dina… Pomysł, tłumaczenie i reżyseria: Sylwester Biraga. Występują: Halina Chrobak, Anna Sandowicz, Marzena Trybała, Bartosz Bednarczyk. Realizacja techniczna: Eligiusz Baranowski.

Spektakl dla publiczności od 15. roku życia. Czas trwania spektaklu: 90 minut.

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Foto: Olga Korotkowa/Jarosław Szewczenko

Udostępnij

About Author