wtorek, 23 kwietnia

Będzie tramwaj z Mokotowa do Wilanowa

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Za dwa lata od skrzyżowania ulic Puławskiej i Goworka pojedziemy tramwajem ulicami Goworka i Spacerową, potem Belwederską, Sobieskiego, al. Rzeczypospolitej u zbiegu z Branickiego w Wilanowie zachodnim. Przejazd tramwajem z Wilanowa do stacji metra Centrum potrwa 30 minut. Teraz samochodem w korku tą odległość pokonuje się w 45 minut. A zatem będzie szybciej, taniej i z dbałością o środowisko naturalne. Im mniej samochodów w mieście tym mniej smogu. Torowisko zostanie obsadzone rozchodnikiem, który jest tak zwana rośliną samoobsługową, która świetnie sobie radzi w trudnych warunkach glebowych. Wzdłuż trasy zostanie posadzonych 488 lip i platanów. Wykonawcą trasy będzie Budimex.

Dla trasy zaplanowano dwie odnogi. Pierwsza z nich będzie biegła wzdłuż ulicy Gagarina aż do ul. Czerniakowskiej. Druga od ul. Jana III Sobieskiego pojedzie ul. ś1). Bonifacego w rejon kościoła p. w. NMP Matki Miłosierdzia.

Warto przypomnieć, że już jest ogłoszony przetarg na budowę linii tramwajowej wzdłuż Pola Mokotowskiego. Pasażerowie z Ochoty dojadą więc na Mokotów. Istniejący odcinek trasy tramwajowej od ulicy Rakowieckiej do Placu Unii Lubelskiej zostanie przebudowany co zapewni połączenie Ochota – Mo0kotów – Wilanów.

 

Udostępnij

About Author