sobota, 2 grudnia

Lepiej słyszeć

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Historia Oticon zaczęła się od pasji jednego człowieka – Hansa Demanta, Duńczyka, który ponad sto lat temu chciał, aby jego żona prowadziła lepsze, nieograniczone niedosłuchem życie. Inspirowany niesłabnącym dążeniem do innowacji Oticon był od tamtej pory w czołówce, oferując rozwiązania techniczne, które zmieniały na lepsze życie osób niedosłyszących.

16 września Soren Nielsen, dyrektor zarządzający William Demant Holding oraz dyrektor generalny Oticon A/S oficjalnie otworzył w prestiżowym budynku Q22 przy alei Jana Pawła II 22 w Warszawie, nowo powstały oddział Research & Development – Demant Technology Center oraz nową siedzibę firmy Oticon. W otwarciu centrum uczestniczył m.in. Ole Egberg Mikkelsen, ambasador Danii w Polsce, podkreślając ważność tego wydarzenia.

Na zdolnych inżynierów w dziale ds. badań i rozwoju, który już skupia 40 osób, czeka 60 miejsc pracy. Dział ten został specjalnie ulokowany przy Oticon Polska, liderze w branży urządzeń wspomagających słyszenie. Dzięki tej bliskiej współpracy firma chce jak najlepiej spełniać oczekiwania klientów.

Według ostatnich badań najwięcej trudności osobom niedosłyszącym sprawia „nadążanie za rozmową w głośnym otoczeniu”. Rozwiązania techniczne stosowane obecnie w aparatach słuchowych nie sprawdzają się w trudnych dla użytkownika warunkach, kiedy wiele osób mówi jednocześnie. W otoczeniu, w którym występuje wiele źródeł dźwięków – dynamicznych i nieprzewidywalnych – aparaty redukują wszystkie dźwięki oprócz mowy dochodzącej z przodu. Oticon rozwiązał ten problem wprowadzając najnowszy aparat słuchowy Oticon OpnTM. Przełomowa technika wykorzystywana w Oticon OpnTM jest wystarczająco szybka, by wspomagać mózg. Aparat słuchowy Oticon Opn przetwarza dźwięki 50 razy szybciej niż rozwiązania stosowane w poprzedniej generacji aparatów słuchowych Oticon oraz skanuje otoczenie 100 razy na sekundę, umożliwiając mózgowi pełniejszy odbiór przestrzenny i pozwalając osobie z niedosłuchem – nie jej aparatom słuchowym – decydować, na którym dźwięku się skupić. W efekcie użytkownik lepiej panuje nad rozmową, a w dodatku – przy mniejszym wysiłku. Badania pokazały, że z aparatem Oticon OpnTM nadążanie za rozmowami w trudnym środowisku akustycznym może być łatwiejsze, ponieważ słuchanie wymaga mniej wysiłku. Oticon OpnTM może także zwiększyć możliwości przechowywania i odtwarzania informacji, więc użytkownik zauważa, że jest w stanie zapamiętać więcej z tego, co zostało powiedziane.

Udostępnij

About Author