poniedziałek, 15 lipca

Pływalnia potrzebna od zaraz

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Władysław Adamski

W dzielnicy Bielany planowana jest nowa duża inwestycja. Jak poinformował nas Grzegorz Pietruczuk, zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany, chodzi o budowę 50-metrowego basenu olimpijskiego.

Pływalnia o wymiarach olimpijskich śni się samorządowcom i mieszkańcom Bielan od dawna. Zarówno sportowcom jak i  osobom pływającym rekreacyjnie brakuje takiego obiektu. Rozładowałby on tłok na istniejących basenach.  Byłby też idealnym miejscem treningowym  o standardach wymaganych na międzynarodowych zawodach. Biorąc pod uwagę fakt, że młodzież z Bielan osiąga sukcesy nie tylko na imprezach krajowych, basen jest również niezbędny, aby zrobić kolejny krok i stworzyć szansę dalszego rozwoju młodym pływakom.

– W UKS G-8 Bielany pływa około 1000 dzieci – mówi Dariusz Czerwonka, prezes osiągającego największe sukcesy w Polsce Uczniowskiego Klubu Sportowego. – Pływamy na 25-metrowych basenach przy ulicy Conrada i Lindego. Do treningu na najwyższym poziomie potrzebny jest jednak basen 50 metrowy. Dlatego niektórzy z naszych sportowców wczesnym rankiem rozpoczynają dzień na odległej pływalni przy ulicy Inflanckiej.

W najbliższym  czasie rozpocznie się  akcja  społeczna przybliżająca kulisy inwestycji. Pełnego wsparcia inicjatywie udziela też Stowarzyszenie Razem dla Bielan, któremu przewodniczy Grzegorz Pietruczuk, zastępca burmistrza.

–  Idealnym miejscem pod budowę pływalni są tereny Akademii Wychowania Fizycznego, w pobliżu ulicy Podleśnej –   wskazuje na szczegóły projektu Grzegorz Pietruczuk (na zdjęciu). – Bierzemy jednak również pod uwagę inne lokalizacje. Uważam, że na terenie Bielan od lat uchodzących w całym regionie za centrum pływania powinien powstać taki basen. Będzie to inwestycja w przyszłość.

Wdrożenie projektu oznaczałoby powstanie obiektu umożliwiającego profesjonalny trening dla setek sportowców, reprezentujących stołeczne kluby na arenie krajowej i międzynarodowej. Mogliby także korzystać z niego mieszkańcy, którzy od dawna sygnalizują potrzebę zwiększenia dostępności pływalni dla użytkowników indywidualnych.  Oceniając zaangażowanie  lokalnych działaczy, samorządowców oraz środowisk sportowych widać determinację oznaczającą szansę na realizację tych  oczekiwań.

Udostępnij

About Author